• Novinka
Dobrý ježko

Jahody vanička 500g

Kód 0002760
  • Bez konzervantov
  • Bez E-čok
  • Len z prírodných surovín

Jahody patria medzi najbľúbenejšie a najrozšírenejšie plody v našich zemepisných šírkach. Pre svoju nezameniteľnú chuť, vôňu aj vzhľad zastupujú dôležité miesto v kuchyni. Nemenej dôležité sú aj pre naše zdravie a krásu, pretože sú cenným zdrojom vitamínov a minerálnych látok.

Obsah vitamínu C v jahodách je takmer porovnateľný s citrusovými plodmi. Určite vám neunikla farba jahôd – červená. Je spôsobená prítomnosťou rastlinných pigmentov (polyfenolov), ktoré majú výrazný antioxidačný účinok. Ten je dokonca taký silný, že jahody patria spolu s čučoriedkami a brusnicami k najsilnejším potravinovým antioxidantom vôbec.

4,63 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 13.6 23:59, budú doručené 15.6. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 3 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Veľa slnka, úrodná pôda Žitného Ostrova a západného Slovenska, dostatok kvalitnej vody, toto robí Dobré jahody dobrými, až výnimočnými. Pestujú sa vo fóliových tuneloch, alebo sú proti chladu chránené netkanou textíliou. V medziriadkoch je nastielaná slama, aby plody ostali čisté a nešírili sa na ne choroby jahôd z pôdy.

V každom riadku je pod mulčovacou fóliou uložené zavlažovacie potrubie pre presné dávkovanie živín priamo ku koreňom každej jahodovej sadenici. Poškodené a choré plody sú dennodenne oberané a likvidované mimo plantáže. Škodcovia sú odchytávaní do lapákov. Napríklad aj takéto alternatívne metódy pestovania a ochrany ich chránia pred nepriaznivým počasím, chorobami a škodcami jahôd.

Krajina pôvodu: Slovensko

Zloženie: Jahody

Skladovanie: Čerstvé jahody sa majú skladovať pri teplote 1 – 5 °C, a mali by sa spotrebovať do troch dní od zberu, prípadne dva dni od zakúpenia. Dlhodobo skladovať ich môžete iba mrazením, zaváraním alebo sušením. 

Bobuľové ovocie nikdy neumývajte pred skladovaním, pretože tým skrátite jeho trvanlivosť – umyte ho až tesne pred konzumáciou. 

Výživové údaje: Jahody sú veľkým prínosom pre naše zdravie. Obsahujú z 90% vodu. Sú bohatým zdrojom vitamínov: vitamín A, vitamín B1 (Tiamín), vitamín B2 (Riboflavín), vitamín B3 (Niacín), vitamín B6 (Pyridoxín), vitamín C (Kyselina L-askorbová), vitamín E (tokoferol) a minerálnych látok, najmä mangán, bór, draslík, fluór, fosfor, horčík, kobalt, síra a vápnik (Kalcium). Obsah vitamínu C v jahodách je takmer porovnateľný s citrusovými plodmi. 

Jahody sú obľúbené ovocie s nízkym obsahom kalórií, ideálne pre zoštíhľujúce kúry. Detoxikuje črevá, posilňuje imunitný systém a látkovú výmenu.

Energetická hodnota 35 kcal, Bielkoviny 0,79g, Sacharidy 6g, Tuky 0,37g, Vláknina 2g, Cukry 4g 

Alergény: žiadne

Informácie o trhovníkovi

Dobrý ježko

Pred dvadsiatimi rokmi sme naše ovocie pestovali v jedinom malom sade v Dunajskej Lužnej a predávalo sa v stánku pri hlavnej ceste. Staralo sa oň len pár ľudí. Celá úroda sa pohodlne zmestila na dvor rodinného domu a za pár dní bola predaná. Odvtedy pribudli stovky hektárov nových sadov, o ktoré sa starajú desiatky starostlivých ovocinárov. Vybudované skladové priestory dnes prichýlia tisíce ton ovocia a postarajú sa, aby ho bolo pre našich zákazníkov dosť počas celého roka. Dobré jablká – výber toho najlepšieho domáceho i európskeho ovocia dnes nájdete na pulte takmer v každom obchode a náš ježko s jabĺčkom sa stal značkou.

Časy sa menia, kvalita Dobrých jabĺk nie.

Pretože strom sa pozná po ovocí, ktoré prináša.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.