Dobrý ježko

Čerešne 500g

Kód 0002770
  • Bez konzervantov
  • Bez E-čok
  • Len z prírodných surovín

Slovenské čerešne sú známe takmer v celej Európe. Pestujú sa na rozlohe 50 ha v troch mikroklimatických oblastiach. Na Žitnom ostrove, na úbočiach rieky Žitavy a na Hornej Nitre. To preto, aby dozrievali postupnea ich dostupnosť bola čo najdlhšia. Hlavnoupestovanou odrodou je česká odroda Kordia.

Naše čerešňové sady sú chránené proti dažďufóliovými strechami, proti vtákom ich chrániadravce, alebo plašiče vysielajúce ich zvuky. Kvapková závlaha dodáva koreňom vodu a v nej rozpustené živiny. Čerešne oberáme len skoro ráno, pokiaľ sú ešte chladné.

4,71 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 27.7 23:59, budú doručené 29.7. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 6 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Čerešne sa zaraďujú na zoznam ovocia, ktoré patria medzi najzdravšie na svete. Jedným z ich najväčších výhod je, že majú málo kalórií, sú výborným zdrojom draslíka a sú plné nielen protizápalových ale aj protirakovinových zložiek. 

Viac ako 80% ich obsahu tvorí voda a preto sú výbornými na boj s kilogramami navyše. Okrem iného obsahujú látky, ktoré nedovolia tukom preniknúť cez črevnú stenu do tela.

Krajina pôvodu: Slovensko

Zloženie: Čerešne

Skladovanie: Keďže čerešne podliehajú rýchlemu kazeniu, je potrebná ich rýchla konzumácia. Prípadné skladovanie by malo prebiehať v chladnom a tmavom prostredí a len na krátky čas.

Najlepšie skladovať čerešne v spodnej časti chladničky alebo skladovať v špeciálnej sekcii pre ovocie, kde teplota neprevyšuje 1 ° C, pri 0 alebo 2 stupňoch mrazu, plody menia svoju farbu.

Výživové údaje: Energetická hodnota 65 kcal, Bielkoviny 0,91g, Sacharidy 14g, Tuky 0,41g, Vláknina 2g, Cukry 13g

Alergény: žiadne

Informácie o trhovníkovi

Dobrý ježko

Pred dvadsiatimi rokmi sme naše ovocie pestovali v jedinom malom sade v Dunajskej Lužnej a predávalo sa v stánku pri hlavnej ceste. Staralo sa oň len pár ľudí. Celá úroda sa pohodlne zmestila na dvor rodinného domu a za pár dní bola predaná. Odvtedy pribudli stovky hektárov nových sadov, o ktoré sa starajú desiatky starostlivých ovocinárov. Vybudované skladové priestory dnes prichýlia tisíce ton ovocia a postarajú sa, aby ho bolo pre našich zákazníkov dosť počas celého roka. Dobré jablká – výber toho najlepšieho domáceho i európskeho ovocia dnes nájdete na pulte takmer v každom obchode a náš ježko s jabĺčkom sa stal značkou.

Časy sa menia, kvalita Dobrých jabĺk nie.

Pretože strom sa pozná po ovocí, ktoré prináša.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.