Dobrý ježko

Čučoriedky 250g

Kód 0002839
  • Bez E-čok
  • Bez konzervantov
  • Len z prírodných surovín

Naši pestovatelia drobného ovocia sa nachádzajú takmer na celom Slovensku. Sady s drobným ovocím nájdete napríklad na Žitnom ostrove, na Orave, alebo na HornomŠariši. Drobné ovocie je veľmi náročné na pestovateľské zručnosti, klímu a pôdu.

Je pestované pod fóliovými strechami tak, aby sa dalo zberať aj počas nepriaznivého počasia. V niektorých lokalitách je potrebné vylepšiť vlastnosti pôdy. Obohatiť ju o organickú hmotu, upraviť pH a obsah živín. V takomto prípade sa pestuje v kontajneroch. Aj keď sú vlastnosti pôdy ideálne, kvapková závlaha a fertigácia sú samozrejmosťou.

3,49 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 19.9 23:59, budú doručené 21.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 6 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Práve čučoriedky, chutné modré bobuľky, patria medzi najzdravšie druhy ovocia. Nie nadarmo sa im hovorí, že sú modrým zázrakom pre naše zdravie. Ich benefitom je, že majú úžasnú chuť a dodajú organizmu dôležité potrebné látky. Sú vhodné aj pre diabetikov, pretože znižujú hladinu cukru v krvi, tehotným a dojčiacim ženám zasa dodajú významnú kyselinu listovú.

Čučoriedky obsahujú vitamíny A, E, C, B1, B2, B6, B9, ale aj kyselinu listovú. Z minerálov majú zastúpenie predovšetkým vápnik, jód, mangán, zinok, horčík, meď, fosfor, kremík, železo, sodík. Čučoriedky majú vysoký obsah betakaroténu a antioxidačného účinku, práve ktorý spôsobuje modrofialové sfarbenie. Čučoriedky obsahujú mnoho vlákniny a až 85% vody. Majú málo kalórií, sú vhodné pri rôznych diétach.

Krajina pôvodu: Slovensko

Zloženie: Čučoriedky

Skladovanie: Bobuľoviny, ako sú jahody, slivky, čučoriedky atď. možno skladovať len krátkodobo a to iba v chladničke.

Ideálne v plastovej alebo keramickej miske, papierová vanička naopak skladovanie skracuje, pretože z ovocia odvádza vlhkosť a tým ich vysušuje. Bobuľové ovocie pred skladovaním nikdy neumývajte, opäť tým skrátite jeho trvanlivosť, umyte ich až tesne pred konzumáciou.

U čučoriedok je doba skladovania kratšia, spotrebovať by sa mali do 24 hod., dlhodobo skladovať iba mrazením, zaváraním alebo sušením.

Výživové údaje: Energetická hodnota 44 kcal, Bielkoviny 1g, Sacharidy 8g, Tuky 0,6g, Vláknina 3g, Cukry 8g

Alergény: žiadne

Informácie o trhovníkovi

Dobrý ježko

Pred dvadsiatimi rokmi sme naše ovocie pestovali v jedinom malom sade v Dunajskej Lužnej a predávalo sa v stánku pri hlavnej ceste. Staralo sa oň len pár ľudí. Celá úroda sa pohodlne zmestila na dvor rodinného domu a za pár dní bola predaná. Odvtedy pribudli stovky hektárov nových sadov, o ktoré sa starajú desiatky starostlivých ovocinárov. Vybudované skladové priestory dnes prichýlia tisíce ton ovocia a postarajú sa, aby ho bolo pre našich zákazníkov dosť počas celého roka. Dobré jablká – výber toho najlepšieho domáceho i európskeho ovocia dnes nájdete na pulte takmer v každom obchode a náš ježko s jabĺčkom sa stal značkou.

Časy sa menia, kvalita Dobrých jabĺk nie.

Pretože strom sa pozná po ovocí, ktoré prináša.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.