Dulger

Rib eye dry aged steak 850g - Limitovaná edícia 90 dňových dry aged steakov

Kód 0002721

Vysoká roštenka s kosťou - niekedy sa na kuse tohto mäsa nachádza časť tuku v tvare „oka“ preto ribEYE, vyznačuje sa výrazným mramorovaním (prerastanie tukom).

51,00 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 13.5 23:59, budú doručené 15.5. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 4 ľudí

1 ks na sklade

Viac o produkte

Steaky pochádzajúce z našej farmy v Lackovej na východe Slovenska. Konkrétne  sa jedná o francúzske plemeno CHARLOAIS vyznačujúce sa mohutnou stavbou tela, nízkym podielom tukov a vysokým podielom bielkovín.  V našom steak house Nestville Taberna potom prebieha proces suchého zrenia steakov, pre fajnšmekrov dobre známeho pod názvom dry aged. Jedná sa o špecialnú zreciu komoru, kde sú kusy mäsa v kontrolovanom prostredí ( teplota, vlhkosť, dezinfekcia aťd.)  uložé nad plátami himalajských solí. Mäso sa sťahuje-zreje, stráca až 30% na objeme, no vnútro ostáva šťavnaté a krásne sfarbené.  Celý proces zrenia tak robí tieto kúsky vzácnym. Čas zrejnia u nás minimálne 60 dní a v tejto limitovanej edícii až 90 dní prinesie na Váš gril pôžitok o akom “mäsožravci”  ešte nesnívali. 

Zloženie: hovädzie mäso

Skladovanie: v chlade pri teplote 4 C

Krajina pôvodu: Slovensko

Informácie o trhovníkovi

Dulger

Bratislava

Naša pekáreň je iná. Máme vlastný mlyn a vlastné obilie z bioprodukcie Plavnica Agrokarpaty. Múku si čerstvo melieme, pretože takto si zachováva až 90% živín ak sa spotrebuje do 2 týždňov. Múku nijako neprifarbujeme ani nebielime chlórom, nestabilizujeme na 6 mesiacov, nepridávame otruby a pomenúvame ju celozrnná. My múku jednoducho čerstvo namelieme na mlyne, ktorý je vyrobený z prírodných kameňov a upečieme pre vás zdravé kváskové chleby, buchty, vianočky a iné tradičné pekárenské výrobky v najvyššej bio kvalite a navyše aj s láskou.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.