• Novinka
I can spice

Šafran – pravý - 1g

Kód 0000534
  • Bez GMO
  • Bez konzervantov

Šafran bol voľakedy kurióznym, ale našťastie dnes už nie je cudzím v našich kuchyniach. Šafran je vlákno vytiahnuté z blizny prekrásneho fialového kvetu, od ktorého sa hociktoré jedlo sfarbí do nádhernej zlatistej farby, jeho chuť sa stane veľmi príjemnou a exotickou.

12,99 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 27.9 23:59, budú doručené 29.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 6 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Len jediné vlákno z tejto hlboko žltej rastliny markantnej chuti stačí k tomu, aby sa tvoj recept stal autentickým. Predtým, než by sme použili túto koreninu, je dobre ju nechať stáť vo víne, tak zosilniť jej arómu. Môžeš ju pridať aj priamo k jedlám (na konci varenia, aby jej chuť zostala intenzívna). Pridaj ju do zákuskov, má svoje miesto v mnohých receptoch. K rybám sa hodí takmer vždy. Prečo by sme s ním nevyskúšali rybaciu polievku? Marseilský základ bouillabaisse je tiež nepredstaviteľný s touto koreninou. Plody mora šafran obľubujú tiež ale pridajme ho i k omáčkam. Z posledného je najjednoduchšie, ak šafran vyskúšame v bolonskej. Šafranom vieme nahradiť kurkumu alebo curry, lebo touto koreninou môžeme ľahko navodiť ich zvláštnu farbu.

Zloženie: šafran

Informácie o trhovníkovi

Story o I CAN SPICE sa začalo ešte v Indii v krajine korenín. Ohromila nás ich gastronómia, tie fenomenálne koreninové jedlá, ktoré sa slovami nedajú opísať.

Po návrate sme narazili na chudobný výber korenín a prišli sme na to, že v každodennom živote by sme mali byť viac otvorení pre nové chute. Nemali by sme sa báť experimentovať a vyskúšať nové recepty. Nepotrebuješ byť šéfkuchárom (ani my nie sme) stačí ak zbožňuješ jedlá a rád ich pripravuješ či už pre seba, kamošom alebo pre rodinu

Hľadaj to inovatívne, skúšaj

Aj v živote veríme, že práve nové veci a zážitky nás posúvajú dopredu. V každom z nás je tá jedinečnosť, môžeme vytvoriť čokoľvek či už v kuchyni alebo v živote. Jednotlivé obmedzenia sa ukrývajú len v nás, prečo by sme nemohli skúsiť niečo nové? Vymýšľaj nové recepty, skús niečo netradičné, vytvor si vlastný recept s vlastnými koreninami!

Kúsok štýlu

Pri snahe o výnimočnosť sme sa snažili naše koreniny začarovať do vkusných boxov. Odvážnosť, jedinečnosť a neposlednom rade praktickosť boli našim hlavným krédom pri navrhovaní balenia. Dúfame, že aj vy budete súčasťou našej gastro revolúcie.

Ďakujeme, že ste s nami, okoreňte si svoj život ešte dnes.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.