Malé divy sú krásnou symbolikou miesta pod Malými Karpatmi, s mimoriadnymi klimatickými podmienkami, rozdielnosťou pôd a odrôd viniča. A práve tento terroir svojim originálnym prístupom reprezentuje táto značka pod názvom Malé divy Malých Karpát.


,,Pre niekoho je víno práca, pre iného hobby, no pre nás je to celý náš život.“


Ľuboš a Kristína – sme dvaja mladí vinári z Modry, bez silnej vinohradníckej rodinnej tradície. Začínali sme úplne od nuly, no s obrovskou chuťou robiť práve vo vinohradníctve a vinárstve. Nabehali sme vinársky svet, ktorý nám veľa ukázal a v mnohom nás ovplyvnil. Študovali sme roky na školách, získavali prax a pracovali aj na najvyšších pozíciách v iných veľkých vinárstvach. Zamilovali sme si tento odbor a rozhodli sme sa, že sa chceme venovať iba svojmu vlastnému rodinnému vinárstvu a žiť svoj život pokojnejšie a šťastnejšie. Našli sme si svoju cestu, ktorou spolu kráčame a budujeme si svoj sen, svoj život. Sme mladé rodinné vinárstvo s limitovanou produkciou vín. Naše vína sú určené zákazníkom, ktorí vedia oceniť originalitu našich vín ako i našu cestu, ktorou sme vo vinohradníctve a vinárstve vydali. A práve vďaka nej môžeme garantovať poctivosť, jedinečnosť a kvalitu našich vín.

 

 

„Našim cieľom je odhaliť originalitu každého z našich vín zrodených z našich viníc z výlučne modranských vinohradníckych honov.“


Náš štýl je vyrábať moderné vína s prímesou tradície. Tie najkrajšie vína si vezmú to najlepšie z oboch svetov. Nie sme ovplyvnení myšlienkami generácií pred nami, no predsa využívame prístup založený na tradícii, ktorý umožňuje vznik vínam, ktoré sú odrodové, pôvodné a originálne. Zároveň využívame technológie a inovácie súčasnosti, ktoré zjednodušujú ťažkú prácu vo vinohradníctve a vinárstve. Vďaka bohatej a krásnej rozmanitosti pôd modranských svahov, máme možnosť pretvárať tento krásny a rôznorodý kus zeme na naše vína. Je pre nás hrou ukázať aj niekoľko typov vín jednej odrody z rozdielnych podloží a s rozdielnym prístupom vo výrobe a predstaviť nielen rozmanitosť modranského terroir, ale i náš pohľad na tieto odrody. Najkrajšími odrodami, dokonale odzrkadľujúcimi ich pôvod, ktoré do Modry historicky patria, sú pre nás Silvánske zelené a Veltlínske zelené. Nájdete u nás vína s názvami, ktoré vyjadrujú miesto ich zrodu - Noviny, Lazare, Firigle, či Altenberg. Sú to historické názvy našich vinohradníckych honov v Modre, podľa ktorých hrdo nesú názvy aj naše vína.

„Pre zrod kvalitných a originálnych vín treba byť nielen vinárom, ale aj pestovateľom hrozna.“


Všetkým našim odrodám dávame priestor zažiariť a odhaliť ich odrodové a unikátne vlastnosti. To sa nám darí vďaka starostlivému vinohradníctvu, bez používania zbytočného množstva chemických látok a herbicídov, ale i vďaka šetrnému spracovaniu a procesu výroby vín. Určili sme si spôsob pestovania hrozna a stále ho zdokonaľujeme pribúdajúcimi skúsenosťami a odbornosťou. Hrozno z našich vinohradov je zdravé a tak využívame spontánne kvasenie, čím zvýrazňujeme prirodzené krásy a vlastnosti každej odrody. Vína si ponechávajú všetko z miesta svojho pôvodu a zásahy do nich v procese fermentácie a zrenia sú minimálne. Vína premiešavame a nechávame vyzrievať na jemných kaloch. Túto metódu ,,Sur lie“ využívame vo väčšine našich vín. Z dokonale vyzretého hrozna získavame bohaté, intenzívne a sofistikované vína, ktoré sa po chvíli v pohári krásne otvárajú a majú potenciál vyzrievať vo fľaši po mnoho rokov.


„Garancia pôvodu a kvality“


Sme hrdými zakladateľmi a členmi združenia Víno z Modry, ktoré združuje mladých modranských vinárov a garantuje pôvod vína a hrozna z Modry. História a aj budúcnosť modranského vína je v našich rukách, preto ak pijete Víno z Modry® aj vy prispievate k obnove a záchrane historických modranských viníc a k podpore stáročnej tradície výroby vína v „hlavnom meste vína“ v Modre.