• Novinka

Sezam natural lúpaný 100g

Kód 0001467
  • Bezlepkové

Sezam indický  je jednoročná bylina dosahujúca až 2 metre. Je to jedna z najstarších známych olejných plodín na svete, využívaná aj v ľudovom liečiteľstve. Predpokladá sa, že pochádza z Indie a Afriky. Dnes sa pestuje v oblastiach Ázie, Afriky a Južnej Ameriky.

Sezam lúpaný je zbavený tenkej zlatisto hnedej šupky  a má jemne orieškovú chuť. Je jedným z najlepších rastlinných zdrojov vápnika, horčíku, vlákniny aj esenciálnych mastných kyselín. Je tiež dobrým zdrojom rastlinných bielkovín, vitamínov skupiny B a antioxidantov. Telo vie lepšie absorbovať bielkoviny z lúpaných alebo pražených semien, nakoľko šupka obsahuje látky, ktoré vstrebávanie sťažujú.

0,49 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 25.10 23:59, budú doručené 27.10. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 3 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: India

Zloženie: Semienka SEZAMU lúpané

Skladujte na suchom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 75%. Chráňte pred priamym slnečným žiarením

Výživové hodnoty: 2 640 kJ / 631 kcal, tuky: 61,21g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 9,055g, sacharidy: 11,73g, z toho cukry: 0,48g, bielkoviny: 20,45g, soľ: 0,05g

Alergény: 11

Vyrába sa z neho obľúbená sezamová pasta - tahini.  Používa sa najmä v orientálnej kuchyni do známeho jedla hummus a tiež na výrobu sladkých pokrmov baklava a chalva.

Informácie o trhovníkovi

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.