Višňová šťava 250ml

Kód 0001123
  • Bez cukru
  • Bez konzervantov
  • Vegetariánske
  • Vegánske

Bez pridania cukru, vody, alebo konzervačných látok. 

Naše výrobky sú vyrobené z BIO certifikovaného ovocia. 

Výroba štiav začína v našich sadoch, kde sa zbierajú dokonale vyzreté a kvalitné plody. Pozbierané ovocie sa triedi, dôkladne umyje, odkôstkuje a veľmi šetrne vylisuje. Do štiav nie je pridávaný cukor, ani žiadne prísady. šťava je šetrne zahriata na čo možno najkratší čas a následne aj rýchlo skladená. Tak sa v tejto 100% šťave zachová maximum vitamínov, výborná chuť a príjemná farba. 

3,22 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 09.3 23:59, budú doručené 11.3. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 3 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Slovensko

Informácie o trhovníkovi

Ovosad Myjava

Myjava

Spoločnosť OVOSAD spol. s r. o. sídli v meste Myjava a obhospodaruje pozemky v okolí Myjavy - v k. ú. Myjava, Turá Lúka, Bukovec, Brezová pod Bradlom. Hlavnou činnosťou z ovocinárskej produkcie je pestovanie sliviek spolu na ploche 40,86 ha. Ide hlavne o odrody pochádzajúce z mesta Čačak v Srbsku, ktorú tu boli vysadené v rokoch 1983-1986. Odrody sú koncipované tak, aby sa úroda dala zberať, čo najdlhšie obdobie. V roku 2005 boli vysádzané nemecké odrody. Špeciálnou odrodou na výrobu destilátov je Top Taste s vysokým obsahom cukru, ktorá dozrieva ešte v auguste. Avšak to, ako je ktorá odroda vhodná na výrobu destilátov závisí hlavne od počasia počas dozrievania sliviek. Ak má v tomto období dostatok svetla, tepla i vlahy, tak dosiahne vysokú cukornatosť hociktorá odroda. Ak je však zamračené a neprimerane chladno, tak majú slivky nižší obsah cukru. Ročná produkcia sliviek v prípade dobrého roku býva cez 150 ton.

Druhou najžiadanejšou komoditou sú čerešne pestované na 14 ha pôdy. Plody odrody Kordia sú neskoré chrupky vhodné najmä na priamu spotrebu a kompótovanie. Produkcia čerešní býva cca 40 ton ročne. 

Ostatné druhy ovocia možno považovať za doplnkové. Z odrôd červených ríbezlí sa pestujú na ploche 9 ha slovenské odrody ako Tatran, Detvan pričom ročná produkcia býva 15 ton. 

Výsadbu malín v Myjave na ploche 1 ha tvorí poľská odroda Poľana. Výsadba ostružín (odroda Thornfree) je z rokov 2001-2003 na ploche 2,5 ha. Maliny, ríbezle sa zberajú v júli, ostružiny v auguste. Spoločnosť sa v roku 2008 venuje i pestovaniu liečivých plodín v kvalite BIO. Konkrétne ide o Aróniu (odroda Nero) a Ružu šípovú (odroda Pávov šípok). Spolu sú tieto kroviny vysadené na výmere 16,54 ha. 

V roku 2008 boli plochy ovocného sadu rozšírené o nové výsadby hrušiek (Wiliams), marhúľ (Bergeron) a sliviek, najmä tolerantných odrôd. Ovocie sa čerstvé v deň zberu alebo deň po zbere distribuuje priamo na trh. 

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.