• Novinka

Ryža Sushi Selenio 250g

Kód 0001384

Ryža siata je bylina z rodu ryža, pôvodom z tropickej a subtropickej juhovýchodnej Ázie.

Existujú dva základné druhy ryže, čo sa týka tvaru: dlhozrnné, ktoré obsahujú menej škrobu a po uvarení sa nelepia a krátkozrnné ryže obsahujúce viac škrobu, po uvarení sa lepia a sú vhodné najmä na rizoto, dezerty a sushi.

Sushi ryža je krátkozrnná ryža s najvyšším obsahom škrobu. Ten spôsobuje lepkavosť a umožňuje aby sushi držalo tvar.

0,80 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 20.10 23:59, budú doručené 22.10. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 6 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Taliansko

Zloženie: Ryža Sushi Selenio

Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti 75%

Výživové hodnoty:

1 479 kj / 348 kcal, tuky: 0,7g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,1g, sacharidy: 78g, z toho cukry: 0,3g, bielkoviny: 7g, soľ: <  0,01g

Uvarenú sushi ryžu nikdy neochucujte octovým nálevom v kovovej nádobe. Ideálna je špeciálna drevená nádoba na chladenie sushi ryže, ale môžeme použiť aj inú drevenú nádobu alebo plastovú či keramickú misku.

PRÍPRAVA: Sushi ryžu si najskôr dobre niekoľkokrát prepláchneme. Vložíme do hrnca a nalejeme toľko vody, aby ryžu presahovala o 1 cm a dáme variť. Keď zovrie, premiešame a varíme na miernom ohni kým sa odparí všetka voda, 5 - 10 minút necháme pod pokrievkou odpočívať.

Informácie o trhovníkovi

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.