Šošovica červená polená BIO 250g
  • Novinka

Šošovica červená polená BIO 250g

Kód 0001406
  • Bezlepkové
  • BIO

Červená šošovica sa získava olúpaním hnedozelenej šupky. Má najjemnejšiu chuť a najrýchlejší čas prípravy zo všetkých druhov šošovice. Nemá šupku, a preto je ľahko stráviteľná a vhodná pre deti.

Po sójových bôboch a konope má šošovica tretí najvyšší obsah bielkovín zo všetkých rastlín.  Je aj dobrým zdrojom vlákniny, kyseliny listovej, vitamínov skupiny B a minerálov, najmä železa, fosforu, horčíku, medi, draslíka a mangánu. Obsahuje polyfenoly ktoré sú silnými antioxidantmi. Vysoký obsah vlákniny (rozpustnej i nerozpustnej) podporuje zdravé trávenie, znižuje vstrebávanie cholesterolu a stabilizuje hladinu cukru v krvi. Je vynikajúcou súčasťou jedálnićka vegánov, vegetariánov a športovcov. V kombinácii s celozrnnou potravinou poskytuje šošovica rovnakú kvalitu bielkovín ako mäso.

0,98 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 25.10 23:59, budú doručené 27.10. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 5 ľudí

0 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Turecko

Zloženie: BIO Šošovica červená

Skladujte uzatvorené na suchom, tmavom a chladnom mieste

Výživové hodnoty:

1 280 kJ / 304 kcal, tuky: 1,5g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,2g, sacharidy: 41g, z toho cukry: 1,1g, bielkoviny: 23g, soľ: 0,02g, vláknina: 17g

Pokiaľ máte radi humus a zabudli ste si namočiť cícer, skúste namiesto neho použiť červenú šošovicu, chuťovo to bude podobné a hlavne rýchle.

PRÍPRAVA: Červenú šošovicu netreba vopred namáčať, nedá sa ani klíčiť. Jej príprava je veľmi rýchla, stačí ju variť 10 až 15 minút, ľahko sa rozvarí.

Hodí sa na prípravu polievok, pyré, omáčok a kaší, na výrobu placiek či zeleninových karbonátok. Ľahko sa rozvarí, preto je vhodná aj na zahusťovanie jedál .

Informácie o trhovníkovi

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.


Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.