• Novinka

Kamut BIO 250g

Kód 0001366
  • BIO

Kamut je starobylý druh pšenice, ktorý sa pestoval už pred 6 000 rokmi v oblasti medzi Tureckom, Iránom a Egyptom. 

V porovnaní s modernou pšenicou obsahuje až o  20 – 40% viac bielkovín, má vyšší obsah tukov, aminokyselín, vitamínov a minerálov. Má nezvyčajne vysoký obsah selénu, ktorý je antioxidantom. Taktiež má vysoký obsah zinku, horčíka a nenasýtených mastných kyselín.

Kamut obsahuje lepok, ten je však lepšie znášaný ľuďmi trpiacimi na gluténovú intoleranciu. Zároveň je najmenej alergizujúca obilnina, preto je vhodná pre ľudí trpiacimi potravinovými alergiami na pšenicu.

Zrno kamutu je dvakrát väčšie ako pšeničné. Má príjemnú nasladlú chuť a vôňu orechov. Pečivo a chlieb pripravené z kamutu má ľahkú, vzdušnú štruktúru a vydrží dlho čerstvé.

1,43 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 25.10 23:59, budú doručené 27.10. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 3 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Kanada

Zloženie: BIO KAMUT - nešľachtená PŠENICA

Skladujte pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 70%

Výživové hodnoty:

1 626 kJ / 385 kcal, tuky: 2,5g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,6g, sacharidy: 70g, z toho cukry: 2g, bielkoviny: 15g, soľ: 0,01g

Alergény: 1

Kamut je registrovaná značka Khorasan pšenice. Názov bol patentovaný jej najväčším pestovateľom v USA. Je to starobylý druh pšenice, ktorý sa pestoval už pred 6 000 rokmi v oblasti medzi Tureckom, Iránom a Egyptom. Časom takmer upadol do zabudnutia, až kým ho v 70. rokoch minulého storočia znovu neobjavili. Dnes je táto obilnina pestovaná výhradne v podmienkach ekologického poľnohospodárstva, aby sa zachovala jej  kvalita a najmä genetická čistota a neporušenosť.

Kamut pravdepodobne pochádza z provincie Khorasan v Iráne, odtiaľ aj názov Khorasan pšenica. Svoju cestu do USA si našiel vďaka americkému pilotovi, ktorý počas 2. svetovej vojny zobral zopár semienok z Egypta do svojej vlasti. Trvalo viac rokov kým nejaký farmár začal toto zrno pestovať. Rozhodol sa nazvať ho Kamut, čo znamená „duša zeme“ v straroegyptštine.

PRÍPRAVA: Kamut je tvrdšia obilnina, odporúča sa zrno namočiť aspoň deň vopred ako pri strukovinách. Na 1 šálku kamutu potrebujeme 3 šálky vody. Kamut pridávame do vriacej vody. Zakryjeme a varíme hodinu domäkka, alebo kým zrná nevsiaknu všetku vodu.

Varený Kamut sa skvelo hodí do šalátov, polievok alebo rizota. Môžeme kombinovať napríklad aj s opraženými orechmi. Kamutová múka sa hodí na prípravu chleba a pečiva, cestovín či palaciniek.

Informácie o trhovníkovi

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.