U Vážky

Gaba Imperial Zelený čaj 50g

Kód 0001434

Unikátny japonský zelený čaj.

GABA, kyselina gama-amino-maslová je esenciálna pre metabolizmus mozgu jeho správne funkcie. Môže pomôcť redukovať stres, strach, depresie, zlepšiť spánok a imunitu.

Čaje typu GABA sa odporúčajú na podporu mozgovej činnosti. Čaj podporuje i vytvorenie rovnováhy vnútorného prostredia. Dostatok kyseliny gama-amino-maslovej stimuluje imunitu a môže indikovať tvorbu HGH - rastového hormónu, ktorý spomaľuje procesy starnutia a pomáha zlepšeniu fyzickej a psychickej kondície. Dostatok GABA kyseliny v organizme môže zvyšovať sexuálnu aktivitu u mužov i žien a tiež produkciu kolagénu, ktorý pomáha uchovať si pružnú a hladkú pokožku bez vrások. Nízke hladiny GABA kyseliny môžu zapríčiniť nepokoj, náladovosť, nervozitu a u žien poruchy menštruačného cyklu.

Objednavky, ktoré budú objednané do 02.12 23:59, budú doručené 4.12. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

PRÍPRAVA: 

Jednoduchá: 5 g čaju GABA zalejeme 70-90°C teplou vodou, ktorá prešla varom a lúhujeme 4-5 minút. Pijeme čerstvý a teplý.

Viacnálevová: Čaj GABA je viacnálevový čaj a odporúčame ho pripravovať niekoľkostupňovým zalievaním. Takouto metódou sa z čajových lístkov dokáže uvoľniť najviac esenciálnych látok.

5 g - 8 g čaju zalejeme v malej kanvičke vodou horúcou 70 - 90°C. Lúhujeme cca 1 minútu a nálev zlejeme do misiek, z ktorých nálev pijeme. Počas popíjania čaju čajové lístky zalejeme znovu na 1 minútu. Čajový nálev zlejeme a vypijeme.

Takto čaj opakovane zalievame niekoľkokrát za sebou. Týmto spôsobom sa čajové lístky dostatočne vylúhujú a cez bunkové steny suchých lístkov sa do nálevu dostane oveľa viac látok ako pri jedinom zaliatí.

Dôležitá poznámka: Čaje zalievame počas jedného posedenia, kým sú v kanvičke teplé. Ak lístky vychladnú, čaj už viac nezalievame!

Krajina pôvodu: Japonsko

Zloženie: Zelený nefermentovaný čaj

Skladujte v uzavretej nádobe na suchom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 70%. Chráňte pred priamym slnečným žiarením

Čaj GABA bol vytvorený na základe výskumu japonských vedcov vedených Dr. Tsusidom vo výskumnom čajovom experimentálnom centre v Japonsku v rokoch 1987–1998. Japonský vedecký tým sa dopracoval k veľmi zaujímavým a sľubným výsledkom, v ktorých sa zaoberali aj účinkom vákua na čajový list, výsledkom bola technológia produkcie čaju GABA.

V Japonsku je známy aj ako Gabaron a v Číne ho nazývajú Jin Bai Long. GABA čaj sa spracováva nezvyklým spôsobom za využitia vákua, do ktorého sa vlhké lístky vkladajú 7 x počas 32 hodín.

ČAJ GABA môže pomôcť zdraviu človeka. Piť ho môžeme ak chceme piť čaj s vysokým obsahom antioxidantov, zlepšiť činnosť mozgu, prenos vzruchov neurónovými dráhami a ich funkčnosť, inhibovať vznik a rozvoj nádorových ochorení, znižovať nebezpečenstvo vzniku rakoviny, znížiť hladinu tukov i cholesterolu v krvi, znížiť krvný tlak, pomôcť zmierniť dôsledky požívania alkoholu, redukovať stres, frustráciu, strach, depresie, zlepšiť kvalitu spánku, posilniť imunitu organizmu, spomaliť procesy starnutia, pomôcť zlepšeniu fyzickej a psychickej kondície a uchovať pružnú a hladkú pokožku.

Zelený čaj priaznivý na nervový systém, krvný tlak a posilnenie imunity.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.