U Vážky

Gunpowder Zelený čaj 50g

Kód 0001435

Klasický čínsky zelený čaj.

Čaj, v Číne nazývaný Zhu cha "Perlový čaj", je tmavej zelenej farby. Jeho listy majú príjemnú trávovú vôňu. Čaj je svetlo zlatožltý.

Hygiena  pri zberaní čajov je veľmi prísna - zberači nesmú fajčiť, používať voňavky a musia pracovať v rukaviciach. Po zbere sa zelený čaj jemne usuší a listy sa zvinú do malých okrúhlych perličiek. Listy sa potom pražia, vďaka čomu majú jemnú dymovú arómu. Krútenie vybraných krehkých čajových lístkov do tohto neobvyklého tvaru vyžaduje zvláštnu zručnosť. Pevné skrútené guličky však vydržia dlhšie ako iné zelené čaje, ktoré uskladnením rýchlo strácajú chuť.

Čím sú perličky menšie, tým vyššia kvalita. Podľa vzhľadu sa potom takémuto čaju hovorí Gunpowder - strelný prach.

Zelený čaj na dlhovekosť, zdravie a dobrú náladu.

1,50 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 19.9 23:59, budú doručené 21.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 5 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

PRÍPRAVA: Do čajovej kanvičky s objemom cca 200 – 250 ml nalejeme horúcu vodu, aby sa kanvička predhriala a následne vylejeme. Do kanvičky nasypeme 5-7 g čaju. Čaj v kanvičke zalejeme vodou horúcou 70-80°C a necháme lúhovať 1-2 minúty.

Teplé lístky v kanvičke zalejeme ešte niekoľkokrát podľa chuti, čaj je viacnálevový. Lúhovanie po druhom náleve po minúte predlžujeme.

Krajina pôvodu: Čína

Zloženie: Klasický čínsky zelený nefermentovaný čaj

Skladujte uzatvorené na suchom a tmavom mieste

Gunpowder môžete ho piť ako ľadový čaj. Výborne vás osvieži a dodá energiu.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.