Jazmín Hua Cha Zelený čaj 50g
U Vážky

Jazmín Hua Cha Zelený čaj 50g

Kód 0001436

Kvalitný viacnálevový zelený čaj s jazmínom s prívlastkom „Biely Kráľ“.

Kvety jazmínu majú upokojujúce a uvoľňujúce účinky, proti nervovému vypätiu, odbúravajú stres a navodzujú pocity spokojnosti. Obnovujú v tele rovnováhu energií a pôsobia na celkovú revitalizáciu organizmu. Jazmínový čaj má v podstate identické účinky ako zelený čaj.

Zelený jazmínový čaj na príjemný deň a pohladenie duše

Prvé empirické skúsenosti viedli k systematickému využívaniu kvetinových vôní pri spracovaní čaju. A tak v priebehu storočí čaj voňal lotosovými kvetmi, magnóliami, broskyňami, ružami, kvetmi mandarínok, pomarančov, chryzantém, ale predovšetkým kvetom jazmínu. Jazmínom sa aromatizovali viaceré druhy zelených čajov, polofermentovaných oolongov a sporadicky sa vyrábal aj čierny jazmínový čaj. 

Objednavky, ktoré budú objednané do 20.1 23:59, budú doručené 22.1. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Čína

Zloženie: Nefermentovaný zelený čaj aromatizovaný jazmínovými kvetmi

Skladujte v uzavretej nádobe na suchom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 70%. Chráňte pred priamym slnečným žiarením

Jazmínové kvety symbolizujú čistotu, mier a večnú lásku. V Indii, Indonézii či v Thajsku sa z nich viažu voňavé girlandy, ktoré sa používajú pri náboženských slávnostiach a spoločenských udalostiach. Tradičná čínska medicína využíva priaznivé účinky liečivej vône kvetov arabského jazmínu na ľudský organizmus. Podľa nej jazmín čistí krv, posilňuje metabolizmus, odstraňuje bolesti hlavy i slabosť tráviaceho traktu. Dobre známe sú i jeho posilňujúce a afrodiziakálne účinky. Tieto vlastnosti odovzdávajú kvety jazmínu i zelenému čaju, ktorý pôsobí na telo i na dušu veľmi harmonicky.

PRÍPRAVA: Do čajovej kanvičky s objemom cca 200 – 250 ml naleje horúcu vodu, aby sa kanvička predhriala a následne vylejeme. Do kanvičky nasypeme 5-7g čaju. Čaj v kanvičke následne zalejeme vodou horúcou 70-80°C a necháme lúhovať 1-2min.

Teplé lístky v kanvičke zalejeme ešte niekoľkokrát podľa chuti, čaj je viacnálevový. Lúhovanie po druhom náleve po minúte predlžujeme.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.