U Vážky

Ashwaganda Bio 50g

Kód 0001438
  • BIO

Ashwagandha sa považuje sa za vynikajúci prírodný adaptogén. Ide o látku, ktorá sa dokáže prispôsobiť rôznym stresovým situáciám alebo meniacemu sa prostrediu. Je mimoriadne bohatá na železo, účinne ochraňuje bunky pred pôsobením voľných radikálov. Pomáha telu prispôsobiť sa stresovým situáciám, zmierniť únavu, podporuje fyzickú, ale aj duševnú výdrž a pokojný spánok  Stimuluje aktivitu buniek imunitného systému a podporuje správnu funkciu nadobličiek a reprodukčného systému. Pravidelné užívanie pomáha uvoľniť svalstvo a  upokojiť nervový systém. Pomáha udržiavať správnu výživu tkanív, najmä svalov a kostí. Priaznivo vplýva na procesy učenia sa a memorovania.

Objednavky, ktoré budú objednané do 20.1 23:59, budú doručené 22.1. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: India

Zloženie: Ashwaganda (Withania opojná)

Skladujte v uzavretej nádobe na suchom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 70%. Chráňte pred priamym slnečným žiarením

Bylinka je určená pre fyzicky a psychicky aktívnych ľudí. Seniorov udržiava vo výbornej psychickej kondícii Znižuje koncentráciu kortizolu v tele, dokáže vám pomôcť vyrovnať sa so stresom a bojovať s únavou i nespavosťou

Ashwaganda nazývaná aj Indický ženšen je jednou z najcennejších bylín v Ajurvéde.  Stálezelená bylina rastie v tropických a subtropických  oblastiach Afriky, Ázie a Európy. Dorastá až do 2 metrov, kvitne žltozeleno, plodom je oranžová bobuľa. Zbiera sa nenápadný koreň, obvykle do 180 dní od vysadenia rastliny. Následne sa suší, melie alebo drví.

O čerstvom koreni tejto rastliny sa hovorí, že má pach podobný konskému potu. V doslovnom preklade znamená „sila koňa",  mužom mala prinášať mužnosť a ženám silu.

PRÍPRAVA: Malú lyžičku prášku rozmiešajte v trochu vody na kašu, rozrieďte vodou, džúsom alebo šťavou. Ašvagandu je možné uvariť v mlieku a dochutiť medom. Odporúčané dávkovanie je 5 gramov prášku 1x denne. Pri nespavosti či úzkosti sa odporúča užívať 30 minút pred spaním.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.