U Vážky

Ibištek sudánsky Bio 50g

Kód 0001441
  • BIO

Ibištek sudánsky je známy svojimi protizápalovými a antibakteriálnymi vlastnosťamimá , má močopudné  a antioxidačné účinky. Obsahuje množstvo vitamínu C a tiež vitamíny skupiny B, je dobrým zdrojom antokyanov a ovocných kyselín.  Podporuje obranyschopnosť organizmu a napomáha detoxikácii tela, jeho užívanie je vhodné pri nachladnutí a počas chrípkového obdobia. Používa sa na podporu trávenia, pri zápaloch zažívacieho traktu a  zápaloch horných dýchacích ciest, slizníc a na tlmenie kašľa. Pôsobí ako antidepresívum, upokojuje nervový systém, pomáha regulovať krvný tlak  a môže zmierniť úzkosť a depresiu.

2,25 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 13.5 23:59, budú doručené 15.5. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 4 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

PRÍPRAVA: Z ibišteka sudánskeho si môžeme pripraviť zdravý nápoj, ktorý sa pije teplý, ale aj studený, v podobe ľadového čaju. Lyžičku ibišteka zalejeme šálkou vriacej vody a lúhujeme cca 10 minút, scedíme a pijeme teplý. Pre vylepšenie môžeme čaj variť v hrnci a pridať doň škoricu a klinček. Po vychladnutí sa môže čaj z ibišteka použiť na limonádu, či do smoothies.

Krajina pôvodu: Srí Lanka

Zloženie: Ibištek sudánsky

Skladujte v uzavretej nádobe na suchom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 70%. Chráňte pred priamym slnečným žiarením

Ibištek sudánsky je krásna liečivá bylina, ktorá pochádza zo Severnej Afriky. Jeho kvety sa usušia a používajú ako čaj. Má rubínovo červenú alebo tmavú purpurovú farbu, s osviežujúcou kyslou chuťou. Je obľúbený na celom svete. Má nízky obsah kalórií a neobsahuje kofeín.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.