Materina dúška 30g
U Vážky

Materina dúška 30g

Kód 0001442

Vo fytoterapii sa materina dúška používa pri žalúdočných problémoch, zvyšuje chuť do jedla a odstraňuje plynatosť. Posilňuje obranyschopnosť organizmu, zmierňuje zápaly hrdla a ústnej dutiny, odhlieňuje. Odporúča sa pri únave, nervovej vyčerpanosti, či precitlivenosti a tiež vo forme obkladu, pri akútnych zápaloch kože. Horúci čaj pôsobí ako prevencia proti chorobám z prechladnutia a virózam chrípkového typu. V zmesi so skorocelom je osvedčená pri ochorení dýchacích ciest. Pridávame ju do kúpeľa pri nespavosti alebo nepokojných deťoch. Silica sa využíva pri posilňovaní nervov, chrípke a zápaloch, tiež pre deti pri zápaloch stredného ucha.

Objednavky, ktoré budú objednané do 28.10 23:59, budú doručené 30.10. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Česká republika

Zloženie: Materina dúška

Skladujte v uzavretej nádobe na suchom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 70%. Chráňte pred priamym slnečným žiarením

Materina dúška pochádza zo Stredomoria, je to teplomilná bylina ktorá rastie na suchých, slnečných stráňach a lúkach. Jej fialkasté kvietky rozkvitajú od apríla do septembra. Kvitnúcu vňať zbierame od mája do júna.

Podľa starej povesti je materina dúška v skutočnosti matka premenená na kvietok. Dúšku materinu poznali starí Egypťania, Gréci aj Rimania. Gréci mali radi jej vôňu a bylinku si dávali do súvisu so zvyšovaním odvahy. Olejom z byliny sa potierali atléti. V období stredoveku ľudia verili, že ak si dajú túto bylinku pod vankúš, prinesie im kľudný spánok a odoženie nočné mory.

PRÍPRAVA: 1 polievkovú lyžicu sušenej byliny zalejeme 1 litrom horúcej vody, necháme vylúhovať približne 5 minút a čaj následne precedíme. Samotný čaj je najlepšie piť nalačno pred jedlom,  Na kúpeľ použijeme na 10 litrov horúcej vody  približne 3 až 4 hrste materinej dúšky, lúhujeme cca hodinu.

Z materinej dúšky pripravujeme čaj, kúpeľ, obklady, sirup a "med". Parovodnou destiláciou sa z nej vyrába silica.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.