U Vážky

Mäta pieporná Bio 30g

Kód 0001444
  • BIO

V modernej fytoterapii sa mäta pieporná používa pri všetkých druhoch žalúdočných problémov. Pôsobí ako liek na zvýšenie sekrécie žlčníka, zastavuje zvracanie, uvoľňuje kŕče v žalúdku, zvyšuje chuť do jedla a odstraňuje plynatosť. Hlavnou zložkou mäty je mentol, ktorý vyvoláva pocit chladu, preto sa používa aj na zmiernenie bolesti zubov, hlavy, osviežuje tiež dych. Užívanie čaju z mäty je vhodné aj pri nachladnutiach, kašli, teplote, bronchitíde a migréne. Mäta posilňuje myseľ, je užitočná pri duševnej únave, tonizuje nervovú sústavu, zlepšuje koncentráciu a podporuje relaxáciu.

Mätový čaj nie je vhodný pre deti do 3 rokov pre vysoký obsah mentolu. Kvôli silno chladiacim účinkom sa neodporúča používať mätu na kúpeľ celého tela.

1,80 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 20.4 23:59, budú doručené 22.4. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 3 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Nemecko

Zloženie: Mäta pieporná

Skladujte v uzavretej nádobe na suchom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 70%. Chráňte pred priamym slnečným žiarením

Mäta pieporná je jednou z najstarších a v súčasnosti najpoužívanejších rastlín tradičnej medicíny. Pochádza zo Stredomoria a Západnej Ázie, dnes sa pestuje v miernom klimatickom pásme skoro na celom svete. Má malé bielo ružové kvety, listy a stonky sú pokryté žliazkami produkujúcimi silicu. Najvhodnejší čas na zber je keď kvety vytvoria puky. Prvý zber sa robí v júli, druhý v septembri až začiatkom októbra.

Rodové meno "Mentha" je odvodené z latinského slova "mente", myslenie, lebo sa verilo, že stimuluje činnosť mozgu. Rimania ju radi pili pri svojich filozofických úvahách a besedách. V Egypte sa používala ako prímes do rituálnych zmesí, Gréci a Rimania ju používali aj na navoňanie prádla a aromatizovali ňou vodu. Mäta bola považovaná za vizionársku bylinu, hovorilo sa, že povznáša ducha a prináša prorocké sny.

PRÍPRAVA: Čaj si pripravíme z 1 čajovej lyžičky sušenej mäty, zalejeme 1 šálkou vody a necháme 10 minút lúhovať.

Okrem liečivého čaju sa mäta pridáva do liehov, likérov, sirupov, môžeme ju pridať do smoothies. Mäta je aj vynikajúca korenina na ochutenie jedál, šalátov a  sladkostí.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.