U Vážky

Nechtík 30g

Kód 0001445

Medzi najdôležitejšie prírodné látky nechtíka lekárskeho patria karotenoidy, najmä betakarotén a flavonoidy. Je spoľahlivým prostriedkom s protizápalovým účinkom. Používame ho pri žalúdočných a črevných ťažkostiach,  priaznivo ovplyvňuje činnosť pečene a žalúdka,  pôsobí proti infekčným ochoreniam. Odporúča sa aj pri liečbe astmy, kašľa a búšení srdca. Upravuje menštruáciu a stavy v klimaktériu.

Nechtíková masť účinne pomáha pri zápaloch ciev a kŕčových žilách, omrzlinách, ranách po popálení a operáciách.

Tinktúra z kvetov zriedená s vodou sa používa ako obklad na rany, výrony, natiahnuté šľachy, kožné vredy a preležaniny

Objednavky, ktoré budú objednané do 28.10 23:59, budú doručené 30.10. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Česká republika

Zloženie: Nechtík lekársky

Skladujte v uzavretej nádobe na suchom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 70%. Chráňte pred priamym slnečným žiarením

Nechtík lekársky pochádza zo západného Stredomoria, pravdepodobne zo Sicílie a severnej Afriky. Je to jednoročná kultúrna bylina, voľne v prírode sa u nás nevyskytuje.Pestuje sa ako okrasná a liečivá rastlina. Kvety zbierame od júna do septembra v pravidelných intervaloch, najlepšie v dopoludňajších hodinách.

Už  Egypťania používali nechtík pre jeho omladzujúce účinky . Vo veľkej úcte majú nechtík aj Hinduisti, ktorí jeho kvetmi zdobia oltáre chrámov a vyrábajú z neho vence.

PRÍPRAVA: Na čaj zalejeme 1 PL sušeného kvetu  2dcl horúcej vody, necháme vylúhovať 10-15 minút. Odvar si pripravíme z litra vody a piatich polievkových lyžíc sušenej rastliny, lúhujeme cca 15 minút. Je vhodný na obklady, kloktanie a do kúpeľa.

Používame na prípravu čaju, odvaru a tinktúry, na výrobu oleja, masti a kozmetiky. Kvety nechtíka môžeme pridať do varenej ryže, zafarbia ju nažlto a dodajú jej pikantnú chuť.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.