U Vážky

Repík lekársky 30g

Kód 0001446

Repík je trvácna bylina známa viac ako 2 000 rokov,  rozšírená predovšetkým v miernom pásme severnej pologule. Rastie najmä na vápencových pôdach, na lúkach, pasienkoch, rúbaniskách, riedkych lesoch a na okrajoch ciest. Kvitne od mája do septembra, zbiera sa celá nadzemná nezdrevnatená časť rastliny krátko pred kvitnutím a počas neho.

Repík má protizápalové a dezinfekčné účinky. Používame ho pri tráviacich a zažívacích problémoch, podporuje činnosť pečene a vylučovanie žlče. Je dobrým podporným prostriedkom pri problémoch s pečeňou a pri detoxikácii organizmu. Na vonkajšie účely ho využívame ako kloktadlo pri zápaloch ústnej dutiny a mandlí, ako odvar k výplachu nosa pri silnej nádche, ale tiež k obkladom pri kožných problémoch. Podporuje hojenie rán a jaziev, zlepšuje aknóznu pleť.

Objednavky, ktoré budú objednané do 02.12 23:59, budú doručené 4.12. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Česká republika

Zloženie: Repík lekársky

Skladujte v uzavretej nádobe na suchom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 70%. Chráňte pred priamym slnečným žiarením

Repík má veľmi bohatú históriu. Poznali ho už starovekí Egypťania, ktorí výluh z čerstvých rastlín používali k liečeniu očných chorôb. V starovekom Grécku ho zasvätili bohyni Pallas Athéna, Renesančný lekár Mattioli považoval repík za „vznešenú bylinu na regeneráciu pečene“.

PRÍPRAVA: Na čaj zalejte 1 až 2 lyžičky sušeného repíku  2 dcl prevarenej vody a nechajte lúhovať 10 – 15 minút, užívajte 2 až 3 šálky denne. Odvar pripravte zaliatím 4 lyžičiek sušeného repíku  prevarenou vodou (2 – 2,5 dcl), nechajte lúhovať 20–25 minút, preceďte. Obklady z repíku nechajte pôsobiť aspoň 30 minút. Môžete ho aj jemným masírovaním vtierať na postihnuté miesto.

Na vnútorné a vonkajšie účely, ako čaj, odvar, prísada do kúpeľa, tinktúra, olej alebo masť.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.