• Novinka
U Vážky

Echinacea vňať 30g

Kód 0001553

Echinacea sa u nás využíva najmä k podpore imunity. Ideálne je pripraviť si čaj preventívne aspoň 2 - 3 x za týždeň. Čaj sa pije aj pri ochoreniach dýchacích a močových ciest. Po vypuknutí choroby je vhodné vmiešať bylinu do čajovej zmesi pre denné pitie. Rovnako je vhodná pri autoimunitných ochoreniach. Táto liečivá rastlina je známa aj tým, že znižuje zápal, pomáha regulovať hladinu cukru v krvi a krvný tlak. Obsahuje antioxidanty, ktoré chránia bunky pred oxidačným stresom. Čaj podporuje trávenie, masť z echinacey sa využíva najmä pri reumatických bolestiach, zle hojacich sa ranách a drobných ekzémoch.

Nie je toxická, čiže je vhodná na denné užívanie, avšak nie je vhodná pre tehotné a dojčiace ženy a deti do 2 rokov.

1,05 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 29.11 23:59, budú doručené 1.12. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 3 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Ukrajina

Zloženie: Echinacea vňať

Skladujte v uzavretej nádobe na suchom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 70%. Chráňte pred priamym slnečným žiarením

Obľúbená okrasa záhrad. Táto trvalka je nielen krásna na pohľad, ale je aj medonosná a najmä liečivá. Je pôvodom zo Severnej Ameriky, kde ju Indiáni využívajú k liečeniu už stáročia. Neskôr americkí farmakológovia potvrdili skúsenosti Indiánov a echinacea sa stala vyhľadávaným prostriedkom na posilnenie imunitného systému.Pre svoje antibiotické vlastnosti a schopnosť posilňovať imunitu sa pestuje na farmaceutické účely. V obodbí júla, zbierame vňať, výživnejší je však koreň, ktorý sa zbiera na jar alebo počas jesene. Koreň sa suší a užíva ako čaj. Korene majú vyššiu koncentráciu esenciálnych olejov, kým v nadzemnej časti je viac polysacharidov.

Echinacea je nazývaná aj indiánskou rastlinou či kvetom prérie, pretože Indiáni ju používali na rôzne prejavy chorôb, na hojenie rán ale i ako prostriedok podávaný po uštipnutí hadom.

PRÍPRAVA: Odvar z koreňa sa pripraví z jednej čajovej lyžičky sušeného koreňa ,ktorý sa zaleje troma dcl studenej vody, uvedie do varu a varí sa miernym varom päť minút. Potom sa nechá desať minút vylúhovať a scedí sa. Toto množstvo sa pije maximálne trikrát denne. Čaj z vňate a kvetu pripravíme tak, že na 2,5 dcl horúcej vody dáme 1 až 2 čajové lyžičky zmesi, necháme 8-10 minút lúhovať a po precedení podávame.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.