Earl Grey Čierny čaj 50g
U Vážky

Earl Grey Čierny čaj 50g

Kód 0001670

Earl Grey Špeciál je čierny, výrazne voňavý čaj. Ide o čajovú zmes s charakteristickou príchuťou a arómou, ktorá pochádza z olejových extraktov z kôry citrusu bergamot. Čierny voňavý čaj na aktívny deň. 

Objednavky, ktoré budú objednané do 28.10 23:59, budú doručené 30.10. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

O tomto čaji sa tradujú tri rôzne legendy. Prvou je, že sa vyrába podľa starej čínskej receptúry, ktorú obdržal ako dar britský premiér, Charles (Earl) Grey, keď putoval po Číne. Druhá legenda tú prvú vyvracia a tvrdí, že Charles Grey nikdy v Číne nebol a bergamot tam nebol známy. Podľa tejto druhej verzii čaj vraj vzišiel z pokusov britských obchodníkov, ktorí sa v snahe napodobniť drahé, vysoko kvalitné čaje, uchýlili k používaniu esenciálnych olejov tak, aby vylepšili chuť slabším a menej kvalitným čajom. No a tretia legenda hovorí, že čaj Earl Grey vznikol z čistej náhody. Vraj počas búrky udrel blesk do britskej lode, ktorá prevážala úrodu. Všetky sudy s bergamotovým olejom sa rozbili a vyliali na čajovú úrodu. 

Krajina pôvodu: Nemecko

Zloženie:Čierny indický a čínsky čaj, prírodná bergamotová vôňa

Skladujte v uzavretej nádobe na suchom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 70%. Chráňte pred priamym slnečným žiarením

PRÍPRAVA: Do čajovej kanvičky s objemom cca 250 - 350 ml nasypeme 5-7 g čaju. Čaj v kanvičke následne zalejeme vodou horúcou 95-100 °C a necháme lúhovať 3-4 minúty.

Nálev zlejeme a pijeme čerstvý a teplý. Čaj môžete podávať jemne sladený s mliekom.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.