U Vážky

Rakytník 50g

Kód 0002554

Rakytník rašetliakovitý je pichľavý ker dorastajúci do výšky až 5 metrov. Môžeme si ho dopestovať aj na záhrade, je nenáročný, dobre znáša mráz, sucho aj vietor a ľahko sa rozmnožuje. Potrebujeme však 2 rastlinky – samčiu a samičiu, na jednu samčiu rastlinu môžeme mať až 5 samičích. Plody zbierame od prvých mrazov.

2,75 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 26.9 23:59, budú doručené 28.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 5 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Liečivá sila sa nachádza v jeho oranžových, na vitamín C bohatých plodoch. Obsahuje tiež karotenoidy, vitamíny skupiny B, antioxidanty, stopové prvky a má aj vysoký podiel olejov a nenasýtených mastných kyselín. Podporuje imunitu, správnu funkciu sleziny a žalúdka, udržuje zdravú pokožku a sliznice. Taktiež pomáha zmierňovať následky rádioterapie tým, že podporuje rýchlejšiu regeneráciu zdravých buniek. Rakytníkový olej je dobrým pomocníkom pri liečbe popálenín, poranení a kožných problémov akými sú akné, ekzémy, suchá pokožka a starnúca pleť .

ZAUJÍMAVOSTI: Podľa legendy bol rakytník potravou pre závodné kone starých Grékov. Latinský názov Hippophae pochádza zo starogréčtiny, v preklade znamená „lesknúci sa kôň”. Kone, ktoré spásali rakytník, mali lesklejšiu srsť a boli vitálnejšie.

PRÍPRAVA: 1-2 Čl sušených plodov zalejeme horúcou vodou a necháme luhovať cca 5 minút.

POUŽITIE: Plody vieme zamraziť alebo vysušiť a využiť ich tak celoročne. Môžeme ich konzumovať samostatne, pridať do kaší, alebo si pripraviť čaj. Z rakytníka sa vyrába olej, sirup, džem, kompóty a šťavy, tinktúra, ale aj výživové doplnky. Pridáva sa do medu.

Skladujte v uzavretej nádobe na suchom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 70%. Chráňte pred priamym slnečným žiarením

Zloženie: Rakytník rešetliakový

Krajina pôvodu: Poľsko

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.