Gaštanová kaša 200g
U Vážky

Gaštanová kaša 200g

Kód 0001486
  • Bezlepkové

Bezlepková a rýchla alternatíva zdravých raňajok. Pridajte rastlinné mlieko, oriešky, sušené ovocie a semienka na ochutenie a doplnenie živín. Kaša je bezlepková, ľahko stráviteľná i pre deti. Má sladkastú chuť a príjemnú vôňu.

Plody gaštanovníka sú bohaté na vitamín C, kyselinu listovú, a minerálne látky (mangán, draslík).

1,90 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 13.5 23:59, budú doručené 15.5. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 4 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Už pred 2 000 rokmi gaštan jedlý pestovali Gréci a neskôr Rimania. V minulosti boli gaštany základnou potravinou, ktorá mala podobné využitie ako zemiaky. V ľudovom liečiteľstve sa využívali jedlé gaštany pri poruchách krvotvorby, respiračných, pečeňových a kardiovaskulárnych ochoreniach.

PRÍPRAVA: Kašu rozmiešajte v teplej vode, v rastlinnom nápoji alebo mlieku v pomere cca 3 lyžice kaše na 100ml tekutiny. Nechajte odstáť 2-3min., alebo môžete krátko povariť.  Dosladiť môžeme datľovým sirupom a posypať orieškami alebo lyofilizovaným ovocím. Pre dokonalejšiu chuť môžeme pridať lyžicu lieskovcového masla.

Krajina pôvodu: Česká republika

Zloženie: Ryža, gaštanová múka, sladový výťažok bezgluténový

Skladovanie: Skladujte pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 70%

Výživové hodnoty: 1 424 kj / 316 kcal, tuky: 1,2g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0g, sacharidy: 72,8g, z toho cukry: 6,6g, bielkoviny: 8,1g, soľ: 0g, vláknina: 5,2g

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.