Lupienky z naklíčenej Pohánky 100g
U Vážky

Lupienky z naklíčenej Pohánky 100g

Kód 0001497
  • Bezlepkové

Klíčené pohánkové lupienky majú lepšiu stráviteľnosť a zvýšenú výživovú hodnotu v porovnaní s nenaklíčeným zrnom. Pohánka je významným zdrojom rutinu, ktorý lieči problémy s cievami, hemoroidy i kŕčovými žilami.

Pri klíčení sa v pohánke zvyšuje obsah vlákniny. Klíčenie je proces, ktorý má za úlohu poskytnúť dostatok živín rastúcemu organizmu - klíčku. V zrne po jeho namočení začne prebiehať kaskáda biochemických reakcií - vo vnútornej časti zrna postupne dochádza k štiepeniu škrobov, bielkovín a tukov. Naklíčené zrno je vďaka tomu lepšie stráviteľné. Vďaka tepelnému ošetreniu sú klíčené produkty vhodné k okamžitej konzumácii.

Objednavky, ktoré budú objednané do 20.1 23:59, budú doručené 22.1. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Lupienky sú jemné, chrumkavé a voňajú jemne po orieškoch. Pohanka totiž klíčením stráca svoju typickou pachuť. Lupienky neobsahujú žiaden cukor ani konzervant.

Výroba prebieha v 6 fázach: Výber kvalitných zŕn s vysokou klíčivosťou, niekoľkostupňové čistenie, namáčanie do pitnej vody, klíčenie 48hodín, počas procesu sa sleduje optimálna teplota a vlhkosť a po naklíčení sa semienka tepelne ošetria a dosušia

Krajina pôvodu: Česká republika

Zloženie: 100% pohánka, môže obsahovať stopové množstvo ORECHOV, SEZAMU a SÓJE

Skladovanie: Skladujte pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 70%

Výživové hodnoty: 1 650 kj / 394 kcal, tuky: 3,3g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,8g, sacharidy: 75g, z toho cukry: 1g, bielkoviny: 13g, soľ: < 0,01g

Alergény: 6,8,11

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.