Ovsené vločky Bio  250g
U Vážky

Ovsené vločky Bio 250g

Kód 0001501
  • BIO

Vlločky, zo slovenského ekologického poľnohospodárstva.

Pripravíte si z nich rýchle, zdravé a výdatné raňajky, zahustíte polievky, nátierky a zeleninové placky, či upečiete chrumkavé sušienky.

Vyrábajú sa lúpaním ovsa a naparovaním zrna. Po vyčistení sa obilné zrno na niekoľko hodín vystaví najprv vlhku, potom suchému teplu v sušiarni, následne sa zrná rozlisujú.

Ovos je prirodzene bezlepkový, rýchlo zasýti a potláča hlad. Je veľmi dobrým zdrojom škrobov, vlákniny, bielkovín, vitamínov, minerálov a antioxidantov. Obsah bielkovín je vyšší ako u iných obilnín. Rozpustná vláknina beta glukán prispieva k stabilizácii hladiny cukru v krvi a k znižovaniu hladiny cholesterolu. Z minerálov ovos obsahuje hlavne mangán, fosfor, železo, meď, selén a horčík, z vitamínov vitamíny skupiny B.

0,73 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 26.9 23:59, budú doručené 28.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 5 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Ovos je síce bezlepkový, avšak pri spracovaní môže byť kontaminovaný inou lepkovou obilninou, čo môže u citlivých jedincov vyvolať reakciu.

Krajina pôvodu: Slovensko

Zloženie: BIO OVSENÉ vločky jemné

Skladovanie: Skladujte pri teplote do 20°C a relatívnej vlhkosti do 65%. Nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu

Výživové hodnoty: 1 566 kJ / 372 kcal, tuky: 7g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 1,3g, sacharidy: 59,1g, z toho cukry: 1,1g, bielkoviny: 13g, soľ: 0,1g

Alergény: 1

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.