Konopný proteín Bio 100g
U Vážky

Konopný proteín Bio 100g

Kód 0001671
  • Bezlepkové
  • Vegánske
  • BIO

Náš konopný proteín je vyrobený čisto mechanicky a bez tepelnej úpravy, konope pochádza z ekologického poľnohospodárstva, je gmo free, bez alergénov a tej najvyššej  kvality. Je ľahko stráviteľný.

Konopný proteín, považovaný za jeden z najkvalitnejších, poskytuje komplexné rastlinné bielkoviny a je dobrou alternatívou k živočíšnym bielkovinám či sóji. Obsahuje všetkých 22 aminokyselín, vrátane 9 esenciálnych. Novšie štúdie uvádzajú, že obsah aminokyseliny lyzín je nízky.

2,80 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 22.4 23:59, budú doručené 24.4. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 6 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Konopný proteín je tiež dobrým  zdrojom nerozpustnej vlákniny, zdravých tukov, vitamínov, minerálov a antioxidantov.  Aj keď sa vyrába z vylisovaných semienok, stále obsahuje tuk (cca 10%), zložený najmä z nenasýtených mastných kyselín.  Pomer omega 6 a omega 3  mastných kyselín je ideálny, 3:1.   Z minerálov majú dobré zastúpenie najmä horčík a železo, z vitamínov sú to najmä vitamíny skupiny B a vitamín E.

Vyvážená strava by mala pokryť dennú dávku bielkovín. Ak konzumujeme proteín ako doplnok stravy, postačuje  cca 30 g proteínového prášku 1 x denne. V prípade používania pri tréningu, športe alebo fyzickej práci, je potrebné dávku zvýšiť v závislosti od náročnosti činnosti a hmotnosti jedinca.

Krajina pôvodu: Holandsko

Zloženie: Konopná múčka, jemne odtučnená

Skladovanie: Skladujte na suchom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 75%. Chráňte pred priamym slnečným žiarením

Použitie: Konopný proteín je vhodná súčasť stravy pri zvýšenej námahe, cvičení a výkonnostnom športe, doplnok stravy pre vegánov ale aj pri redukčných diétach.  Ideálne je konzumovať ho ráno ako súčasť raňajok alebo miesto jedného jedla denne zmiešaný s ovocím či zeleninou (pri redukčných diétach). Môžeme ho skombinovať s banánom alebo iným ovocím či kakaom a vytvoriť si vlastný proteínový nápoj, primiešať do cesta na palacinky, lievance či do koláča.

Príprava: Rozmiešame 30 g ( cca 3 PL)  konopného proteínu v rastlinnom mlieku (nie je potrebné nápoj osladiť, rastlinné mlieko je sladké) alebo pridáme do jogurtu či  smoothie.

Výživové hodnoty: 1 476 kJ / 352 kcal, tuky: 9 g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 1 g, sacharidy: 7.8g, z toho cukry: 5.3g, bielkoviny: 50g, soľ: 0,21g, vláknina: 20g, Vitamín E: 6.1 mg, Kyselina listová: 200mcg,  Horčík: 994 mg, Vápnik: 176mg, Železo: 17.2mg, Zinok: 9.6mg

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.