Špaldové vločky 250g
U Vážky

Špaldové vločky 250g

Kód 0002457

Špaldové vločky sa vyrábajú navlhčením obilného zrna v pare a jeho následným lisovaním. Sú príjemne chrumkavé s výraznou orieškovou chuťou. Svojou štruktúrou pripomíajú vločky ražné či jačmenné, nie sú však také jemné ako ovsené. Musíte ich nechať nasiaknuť vodou, mliekom alebo jogurtom trochu dlhšie než bežné ovsené vločky.

0,73 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 19.9 23:59, budú doručené 21.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 3 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

V súčasnosti je špalda považovaná za zdravšiu alternatívu šľachtenej pšenice s vyšším podielom bielkovín, minerálnych látok, vitamínov a vlákniny. Má jemnú orieškovú chuť, nízky glykemický index a je ľahko stráviteľná. Aj napriek vyššiemu obsahu lepku ju vie náš organizmus lepšie stráviť ako pšenicu, nie je však vhodná pre celiatikov. Obsah jednoduchých cukrov je nižší ako u pšenice. Vláknina špaldy podporuje trávenie a črevnú peristaltiku. Špalda je výborným zdrojom vitamínov skupiny B a z minerálov obsahuje hlavne vápnik, fosfor a draslík.

POUŽITIE: Špaldové vločky využijete ako klasické ovsené, len je dôležité pred konzumáciou ich namočiť do tekutiny na dlhší čas ako vločky ovsené.

Skladujte na suchom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 75%. Chráňte pred priamym slnečným žiarením

Zloženie: ŠPALDOVÉ vločky

Alergény: Špalda

Výživové hodnoty: 1 510 kj / 357 kcal, tuky: 2,9g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,2g, sacharidy: 64g, z toho cukry: 1,7g, bielkoviny: 14g, soľ: 0,03g

Krajina pôvodu: Slovensko

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.