U Vážky

Kukuričné lupienky BIO 250g

Kód 0002460
  • Bezlepkové
  • BIO

Kukuričné lupienky neobsahujú pridaný cukor ani žiadne iné sladidlo, soľ či prídavné látky.

Sú vyrobené len z kukurice a sú teda prirodzene bezlepkové. Obsahujú kukuričnú vlákninu, sú výborné pri znižovaní spotreby soli a tukov.

Lupienky sú extrudovaný výrobok. Vďaka extrúzii sa z lupienkov stáva chrumkavá a ľahko stráviteľná maškrta, ktorá si nájde čestné miesto v každom racionálnom jedálničku.

1,23 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 13.5 23:59, budú doručené 15.5. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 6 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Bratia Kelloggovci boli jedni z prvých, ktorí propagovali zdravšie stravovanie ako raňajkové menu vajíčka so slaninou. K vzniku cornflakes sa viaže niekoľko historiek, no najpravdepodobnejšia je, že pri pečení granoly nemali dostatok pšenice, a tak skúsili opiecť cesto z kukuričnej krupice. Výsledok bol tak dobrý, že si nechali tento proces výroby v roku 1986 patentovať a odvtedy sa kukuričné lupienky tešia veľkej obľube.

POUŽITIE: Používame ako bežné kukuričné lupienky na sucho alebo s mliekom, jogurtom či rastlinným nápojom. Majú nevýraznú chuť ľahko po kukurici a obvykle vyžadujú dochutenie podľa vlastnej voľby – hrozienkami, prírodným trstinovým cukrom, medom, javorovým sirupom. Polovica zrelého banánu dokáže dostatočne osladiť misku kukuričných lupienkov.

TIP: Rozdrvením získame bezlepkovú “strúhanku“ na obaľovanie rezňov a zahusťovanie fašírok v bezlepkovej kuchyni.

Skladujte na suchom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 75%. Chráňte pred priamym slnečným žiarením

Zloženie: BIO kukurica 93%, BIO trstinový cukor, BIO morská soľ, BIO kukuričný slad. Môže obsahovať stopové množstvo LEPKU, MLIEKA, ORECHOV, ARAŠIDOV a SÓJE

Výživové hodnoty: 1 599 kJ / 377 kcal, tuky: 1,2g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,2g, sacharidy: 82,9g, z toho cukry: 5,5g, bielkoviny: 7g, soľ: 2,6g, vláknina: 3

Krajina pôvodu: Nemecko

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.