Kuskus celozrnný 250g
U Vážky

Kuskus celozrnný 250g

Kód 0001388
  • Vegánske

Kuskus je jednou zo základných potravín severoafrickej kuchyne. Jedná sa o sparenú a do guličiek vytvarovanú krupicu (predovšetkým zo pšenice, jačmeňa alebo pšena).

Do mnohých častí Európy, hlavne do Francúzka, sa kuskus dostal so severoafrickými prisťahovalcami. Kuskus dodá energiu, výborne zasýti i keď je ľahký. Tým, že je ľahký, je prospešný pre naše trávenie a správne fungovanie tráviaceho traktu.

Môžeme ho použiť všade tam, kde sa používa ryža, ako hlavné jedlo ale i ako dezert.

Kuskus je podobný vzhľadom, chuťou i použitím ako bulgur. Rozdielom oproti kuskusu je, že sa nejedná o krupicu, ale o pšeničné krúpy.

Celozrnný kuskus obsahuje viac minerálnych látok a  približne 3-násobné množstvo vlákniny ako klasický kuskus, je vyrobený z obalových vrstiev zrna.

Objednavky, ktoré budú objednané do 28.10 23:59, budú doručené 30.10. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Taliansko

Zloženie: Múka z tvrdej PŠENICE (SEMOLINA), voda

Skladujte na suchom a tmavom mieste 

Výživové hodnoty:

1 412,84 kJ / 338 kcal, tuky: 1,5g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,4g, sacharidy: 65g, z toho cukry: 3g, bielkoviny: 12g, soľ: 0,05g

Pri výrobe tradičnou metódou sa krupica rozprestrie, postrieka slanou vodou, tak aby sa vytvorili hrudky. Následne sa dlaňami rozdrobí na milimetrové guličky. Nakoniec sa suší na slnku a veľmi dlho vydrží. V Tunise sa dofarbuje tekvicou dooranžova a pomocou šafránu dožlta v Tunisku. V Afrike je dodnes kuskus pripravovaný ručne, je to skoro ako rituál, kedy sa naraz stretnú všetky ženy z rodiny. Každá žena si si v lete urobí ročné zásoby v množstve aj sto kíl, pretože v zime kuskus nie je možné pripravovať.

PRÍPRAVA: Kuskus sa pri príprave nevarí, ale zalieva sa vriacou vodou 1 : 2 (kuskus: voda), následne sa premieša a nechá 10 minút odstáť prikrytý

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.