Fusilli semolina 500g
U Vážky

Fusilli semolina 500g

Kód 0001674

Talianske fusilli sú vyrobené z tvrdej pšenice. Namletím tvrdej pšenice vzniká semolina. Nie je len vhodnejšia na výrobu cestovín, ale má aj vyššiu nutričnú hodnotu a nižší glykemický index ako bežná pšeničná múka a taktiež neobsahuje toľko lepku. Nie je však vhodná pre celiatikov.

Semolinové cestoviny sa nerozvárajú a nelepia sa. Majú prirodzené žlté sfarbenie, pretože semolina obsahuje viac prírodného farbiva a do múky sa pri výrobe cestovín nemusia pridávať vajcia.

Slovo fusilli pochádza pravdepodobne zo slova fusile z archaického talianskeho výrazu pre pušky, pretože pripomína špirálovite ryhovanú hlaveň pušky.

Najstarší nález cestovín objavili archeológovia v severozápadnej Číne. Misa týchto žltých cestovín bola dobre zachovaná a jej vek sa odhaduje na 4 000 rokov.

Objednavky, ktoré budú objednané do 02.12 23:59, budú doručené 4.12. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Taliansko

Zloženie: Múka z tvrdozrnnej PŠENICE, voda

Skladujte na suchom mieste pri teplote do 20°C 

Výživové hodnoty:

1 508 kJ / 355 kcal, tuky: 1,7g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,9g, sacharidy: 72g, z toho cukry: 3,9g, bielkoviny: 13g, soľ: 0,004

PRÍPRAVA: Cestoviny varíme za občasného miešania v osolenej vode 10 minút.

Alergén: pšenica

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.