Tarhoňa 8-vaječná 500g
U Vážky

Tarhoňa 8-vaječná 500g

Kód 0001675

Tarhoňa je vaječná cestovina v tvare malých guľôčok. Cesto, z ktorého sa tarhoňa vyrába, sa veľmi podobá nášmu strúhanému cestu do polievky. Spôsob úpravy tarhone je dosť špecifický. Tarhoňa je typická pre maďarskú a slovenskú kuchyňu. Využíva sa však aj v iných východoeurópskych kuchyniach.

Tarhoňa je skvelou prílohou k mäsu či zeleninovému ragú.

Objednavky, ktoré budú objednané do 20.1 23:59, budú doručené 22.1. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Slovensko

Zloženie: PŠENIČNÁ múka (92%), sušená VAJEČNÁ zmes (8% - 83,2 g na 1kg múky), prírodné farbivo (kurkuma)

Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C a relatívnej vlhkosti do 70%. Chráňte pred priamym slnečným žiarením 

Výživové hodnoty:

1 483,6 kJ / 353,2 kcal, tuky: 3,7g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 1,5g, sacharidy: 65,9g, z toho cukry: 0,2g, bielkoviny: 13g, soľ: 0,1g

PRÍPRAVA:Tarhoňu za občasného miešania úplne na sucho restujeme v hrnci až sa nám začnú niektoré guľôčky farbiť do hneda. Potom pridáme približne 2 polievkové lyžice oleja a dobre premiešame. Orestovanú tarhoňu zalejeme 1,5 násobne väčším množstvom vody. Osolíme a za stáleho miešania počkáme až kým voda nezačne vrieť. Varíme 15 minút a necháme ešte rovnaký čas odpočívať. Až potom hrniec otvoríme.

Pokiaľ chceme cestovinu len prevarenú, varíme za občasného miešania v osolenej vode 3-8 minút.

Alergén: pšenica, vajcia

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.


Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.