U Vážky

Fusilli semolina BIO 500g

Kód 0002502

Talianske fusilli sú vyrobené z tvrdej BIO pšenice. Namletím tvrdej pšenice vzniká semolina. Nie je len vhodnejšia na výrobu cestovín, ale má aj vyššiu nutričnú hodnotu a nižší glykemický index ako bežná pšeničná múka a taktiež neobsahuje toľko lepku. Nie je však vhodná pre celiatikov.

1,75 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 19.9 23:59, budú doručené 21.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 3 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Semolinové cestoviny sa nerozvárajú a nelepia sa. Majú prirodzené žlté sfarbenie, pretože semolina obsahuje viac prírodného farbiva a do múky sa pri výrobe cestovín nemusia pridávať vajcia.

Slovo fusilli pochádza pravdepodobne zo slova fusile z archaického talianskeho výrazu pre pušky, pretože pripomína špirálovite ryhovanú hlaveň pušky. Najstarší nález cestovín objavili archeológovia v severozápadnej Číne. Misa týchto žltých cestovín bola dobre zachovaná a jej vek sa odhaduje na 4 000 rokov

ZAUJÍMAVOSTI: Každý človek, ktorý miluje cestoviny pozná slovné spojenie „al dente“. Viete, čo tieto dve slová znamenajú? Ide o pojem využívaný v spôsobe prípravy cestovín. Vo voľnom preklade z taliančiny ide o prípravu „na zub“, čiže spôsob, akým zistíte správne pripravené cestoviny.

Priemerný Talian zje ročne neskutočných 51 kilogramov cestovín a pri ich konzumovaní nepoužíva vidličku a lyžičku. Zvyk jesť špagety takýmto spôsobom prišiel zo Spojených štátov amerických.

Taliani používajú iba vidličku. V talianskych reštauráciách sa cestoviny podávajú ako primo piatto, teda prvé jedlo po predjedle.

PRÍPRAVA: Cestoviny varíme za občasného miešania

v osolenej vode 10 minút

Zloženie: Múka z tvrdozrnnej BIO PŠENICE, voda

Alergény: pšenica

Výživové hodnoty: 1 528 kJ / 360 kcal, tuky: 1,8g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,4g, sacharidy: 73g, z toho cukry: 2,7g, bielkoviny: 11g, soľ: <0,001, vláknina: 3,5g

Skladujte na suchom mieste pri teplote do 20°C

Krajina pôvodu: Taliansko

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.