U Vážky

Lufa natural 50-60cm

Kód 0002498

Lufa je prírodná hubka, ktorú istotne využijete nie len v kuchyni, ale aj v kúpeľni. Má mnoho výhod, jej životnosť je celkom dlhá, rýchlo schne, takže baktérie nemajú šancu, ľahko sa preplachuje. Suchá lufa je tvrdá a drsná, ale po namočení zmäkne a rozvinie sa, zväčší sa. Keď sa hubka opotrebuje, jednoducho ju hodíte do kompostu, je 100 % kompostovateľná.

6,60 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 19.9 23:59, budú doručené 21.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 4 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Ak si kúpite veľkú lufu v celku, môžete z nej nastrihať približne 10 hubiek vo veľkosti klasickej hubky.

Čistenie: Lufu si môžete vyčistiť prevarením v čistej vode s pridaním jednej lyžice octu, čím sa zbavíte nečistôt a baktérií.

ZAUJÍMAVOSTI: Lufa pochádza z rastliny Luffa Cylindrica. Pôvodom je z Egypta a Indie a pripomína uhorku alebo tekvicu. V Ázii a Afrike lufu pestujú ako zeleninu. Kým je lufa malá, je konzumovateľná, no čím plod viac rastie, stáva sa drevitým. Takto dozretý plod sa potom spracúva vymývaním vodou a ostane z neho iba drsná štruktúra. Zo zrelých plodov sa vyrábajú hubky na čistenie v domácnosti, ale i na čistenie a píling ľudského tela. Hubky sa vyrábajú tak, že sa ponoria do tečúcej vody, ktorá vyplaví mäkké časti a semená a pevná časť sa potom suší na slnku.

POUŽITIE: Je skvelá na umývanie riadu alebo ako hubka na telo do kúpeľne, pôsobí ako jemný píling, prekrvuje pokožku a odstraňuje odumreté bunky, čím ju aj zjemňuje.

Krajina pôvodu: Egypt

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.