U Vážky

Kakao holandské BIO 200g

Kód 0002513
  • BIO

Holandské kakao je najvyhľadávanejším kakaom v Európe.

Kakao vzniká z kakaových bôbov, ktoré sa fermentujú, usušia a rozdrvia. Z tejto rozmliaždenej zmesi mletím vzniká kakaová hmota, ktorá vytvára základ pre výrobu prášku. Pri výrobe kakaového prášku sa kakaová hmota ďalej lisuje, až kým sa neoddelí na kakaový tuk a zvyšné výlisky, ktoré sa rozomieľajú dovtedy, kým nevznikne jemný kakaový prášok. Pri Holandskom kakau prebieha zároveň i proces alkalizácie.

1,98 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 20.4 23:59, budú doručené 22.4. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 5 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Rozlišujeme dva druhy kakaa:

Kakao pravé „surové“ je neakalizované.

Kakao „nepravé“ alkalizované sa používa najmä na pečenie a v cukrárenskom priemysle. Alkalizácia je proces, pri ktorom sa pôsobením uhličitanu draselného z kakaa vytráca jeho prirodzená kyslosť. Zároveň znižuje kvalitu živín (antioxidantov a flavonoidov), predlžuje životnosť kakaa a mení jeho farbu. Má sýtejšiu a tmavšiu farbu ako surové kakao, preto polevám a koláčom okrem chuti dodáva aj krásnu, plnú farbu. Nemá ale z ďaleka také silné účinky na organizmus, ako má pravé kakao.

Holandské kakao je alkalizované a dostalo názov podľa Holanďana, ktorý ako prvý použil proces alkalizácie, aby dosiahol spríjemnenie chuti kakaa. Holandské kakao má znížený obsah tuku vďaka svojmu spracovaniu.

Kakaový prášok má podpornú funkciu pre zdravý chod srdca, tlmí pocit únavy a má blahodarný účinok na náš imunitný systém. Kakao má aj pozitívny vplyv na psychickú pohodu.

Skladujte v uzavretom obale, pri relatívnej vlhkosti do 60%

Zloženie: BIO kakao holandské. Obsah tuku: 11%

Výživové hodnoty: 

1 430 kj / 342 kcal, tuky: 11g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 6,5g, sacharidy: 14g, z toho cukry: 0g, bielkoviny: 24g, soľ:< 0,1g, vláknina: 45g

Krajina pôvodu: Holandsko

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.