U Vážky

Kakao Raw Peru BIO 200g

Kód 0002514
  • BIO

Kakao vzniká z kakaových bôbov, ktoré sa fermentujú, usušia a rozdrvia. Z tejto rozmliaždenej zmesi mletím vzniká kakaová hmota, ktorá vytvára základ na výrobu prášku. Pri výrobe kakaového prášku sa kakaová hmota ďalej lisuje, až kým sa neoddelí na kakaový tuk. Zvyšné výlisky sa rozomieľajú dovtedy, kým nevznikne jemný kakaový prášok.

Objednavky, ktoré budú objednané do 30.11 23:59, budú doručené 2.12. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Kakaový prášok resp. spracovaný a zlisovaný kakaový bôb (základná surovina), je právom považovaná za malý „zázrak“, označovaný ako superpotravina so zaujímavou nutričnou hodnotou.

Rozlišujeme dva druhy kakaa: Kakao pravé „surové“ je neakalizované. Kakao „nepravé“ alkalizované sa používa najmä na pečenie a v cukrárenskom priemysle.

Kakao RAW PERU je pravé kakao, pri spracovaní neprebehol ani proces alkalizácie (odkyslenia), ani proces praženia, takže prášok si zachoval všetky živiny a pravú kyselkavú chuť kakaa. To, že je prášok v RAW kvalite, má aj veľa pozitívnych účinkov pre naše telo, ako napríklad, že znižuje krvný tlak účinnejšie ako zelený či čierny čaj.

Hlavný benefit  je vysoký obsah minerálnych látok, antioxidantov a polyfenolov pozitívne pôsobiacich na kardiovaskulárny systém, správnu reguláciu cholesterolu v krvi, ako aj ochranný prvok buniek proti oxidačnému stresu. Za ďalší významný faktor, o ktorom je vhodné sa zmieniť, je podiel alkaloidov teobrominu a v malom množstve aj kofeínu. Obsahuje ďalej serotonín, ktorý pôsobí na centrálny nervový systém ako aj svalovú činnosť, a tým príjemne stimuluje organizmus k vyššiemu výkonu a príjemne „upokojujúcemu“ efektu. Faktom je, že ľudia to poznajú ako pocit sladkej „blaženosti“ a dobrej nálady. Posilňuje imunitný systém, znižuje cholesterol, pomáha znížiť krvný tlak.

POUŽITIE: Kakaový prášok je všestranná potravina, môžete ho pridávať do jogurtov, cereálií, müsli, pudingov, dezertov, zmrzliny, smoothies, čokoládových receptov, alebo na prípravu teplého kakaa, domácej čokolády alebo studených koktailov.

Skladujte v uzavretom obale, pri relatívnej vlhkosti do 60%

Zloženie: 100% BIO kakao z nepražených kakaových bôbov z Peru. Bez pridaného cukru, tuku, aróm, farbív, mlieka a GMO. Obsah tuku: 11%

Výživové hodnoty: 

1 471 kj / 353 kcal, tuky: 11g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 6,83g, sacharidy: 19,52g, z toho cukry: 2,45g, bielkoviny: 27,8g, soľ: 0,15g, vláknina: 32,48g

Krajina pôvodu: Peru

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.