Kakaové maslo BIO 100g
U Vážky

Kakaové maslo BIO 100g

Kód 0002516
  • BIO

Aztékovia spracúvali kakaové bôby tak, že ich lúpali, pražili, drvili medzi kameňmi a miešali na hmotu, ktorá sa potom rozmiešala vo vode a varila. Z jej povrchu odobrali tuk, a tak vzniklo kakaové maslo, ktoré dnes tvorí neodmysliteľnú súčasť čokolád, nomôže sa používať aj v kozmetickom priemysle.

Objednavky, ktoré budú objednané do 28.10 23:59, budú doručené 30.10. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Dnes sa kakaové maslo získava lisovaním surovej kakaovej hmoty, ktorú dostaneme z nepražených kakaových bôbov. Lisovanie prebieha pri nízkych teplotách a nedochádza tak k strate dôležitých živín a enzýmov. Následne je zbavené vône vodnou parou.

Kakaové maslo neobsahuje takmer žiadne sacharidy, bielkoviny ani vlákninu. Je to čistý, 100%-ný tuk. Preto má aj veľmi vysokú energetickú hodnotu. Obsahuje tiež vitamín K a vitamín E. Samotné kakaové maslo obsahuje vysoký podiel nasýtených tukov, je netoxické a tuhé pri izbovej teplote, topiace sa pri teplote tela. Je zároveň jednym z najstabilnejších známych tukov, keďže prírodné antioxidanty bránia žltnutiu, má skladovaciu životnosť dva až päť rokov. Toto kakaové maslo nebolo chemicky rafinované ani ztužované.

ZAUJÍMAVOSTI: Jeho zázračné účinky vyniknú hlavne pri aplikácii na pleť. Zamatovú textúru, príjemnú vôňu a zvláčňujúce vlastnosti kakaového masla vyžívajú výrobcovia v prípravkoch na kožu ako sú mydlá a pleťové vody. V Južnej Amerike ho používajú aj na liečenie herpesu, vo farmácii ako súčasť.

POUŽITIE: Čisté kakaové maslo používame do poliev a praliniek z bielej čokolády, či karobu. Využijeme ho na pečenie, ale i na vyprážanie. V kozmetike na výrobu mastí a mastičiek.

Skladujte v uzavretom obale pri relatívnej vlhkosti do 60%

Zloženie: 100% kakaové maslo z kakaových bôbov

Výživové hodnoty: 

3 700 kJ / 900 kcal, tuky: 100g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 60g, sacharidy: 0g, z toho cukry: 0g, bielkoviny: 0g, soľ: 0g

Krajina pôvodu: Dominikánska republika

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.


Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.