Himalájska soľ ružová jemná 250g
U Vážky

Himalájska soľ ružová jemná 250g

Kód 0001410

Himalájska soľ je nazývaná aj „soľou života“ a je považovaná za najčistejší druh soli. V súčasnosti sa himalájska soľ ťaží v horských oblastiach Pakistanu. Nespracovaná himalájska ružová soľ má podobu kúskov horniny charakteristickej ružovej farby. Pri ťažbe sa teda nepoužívajú žiadne mechanické zariadenia, ale ani trhaviny. Potom, čo je soľ ručne vyťažená, tak je ručne rozdrvená, ručne premytá a následne vysušená na slnku. Podľa hrúbky drvenia poznáme buď soľ hrubozrnnú alebo jemnú.

Himalájska soľ na rozdiel od bežnej soli obsahuje viac ako 80 rôznych stopových minerálov. Pretože obsahuje až 98% chloridu sodného, ​​znamená to, že z týchto rôznych stopových minerálov tvoria iba asi 2%. Jej ružové zafarbenie spôsobuje železo, ktoré soľ obsahuje.

Objednavky, ktoré budú objednané do 20.1 23:59, budú doručené 22.1. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Pakistan

Zloženie: Nerafinovaná prírodná Himalájska soľ ružová. Bez umelých prísad, chemického fluóru a jódu

Skladujte na suchom a tmavom mieste (s maximálnou vlhkosťou do 70%)

Výživové hodnoty:

12 kJ / 3 kcal, tuky: < 0,1g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0g, sacharidy: 0g, z toho cukry: 0g, bielkoviny: 0,94g, soľ: 94,1g

Jej chuť je tiež slanšia ako u bežnej stolovej soli, čo znamená, že človek môže v porcii použiť menej soli, aby dosiahol rovnakú chuť. Je bez umelých anorganických aditív, chemického fluóru a jódu. Bežná kuchynská soľ je chemicky čistená pri vysokých teplotách, a tým stráca minerály. Navyše jód je do nej pridávaný umelo a ľudské telo ho ťažko absorbuje.

Pravdepodobne pred 250 miliónmi rokov na seba narazili pevninské platne: terajšia India a horná časť Eurázie, následkom čoho sa vytvorili Himaláje. Ložiská soli, ktoré boli predtým v oceáne, sa v dôsledku pohybov zemskej kôry vytláčali bližšie k povrchu. Počas toho sa miešali s magmou, a tak sa obohacovali o rôzne makro- a mikro-prvky. A práve preto je himalájska soľ podľa mnohých jedným z najužitočnejších druhov soli na planéte. 

Alexander Macedónsky prikázal, aby ju privážali na slonoch cez hrebene indických hôr kráľovským rodinám a vtedajším aristokratom. V minulosti bola táto soľ v Európe nazývaná kráľovskou soľou, pretože bola vyhradená len pre členov kráľovskej rodiny.

PRÍPRAVA: Ako dochucovadlo na osolenie pokrmov. Vhodná do kúpeľov alebo na výrobu pleťových masiek, ako peeling alebo ako dekorácia vďaka svojej farebnosti.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.