Horská soľ z Álp jemná 250g
U Vážky

Horská soľ z Álp jemná 250g

Kód 0001413

Horská soľ nazývaná i kamenná soľ. Nie je rafinovaná, neobsahuje protihrudkujúcu zmes ani chemicky pridaný jód či flór.

Kamenná soľ sa ťaží hlboko v Soľnej komore v Alpách. Vznikla z pravekého mora, ktoré vplyvom klimatických zmien vyschlo pred 250 miliónmi rokov. Ťažiská sú chránené pred vplyvmi vonkajšieho sveta a je vnímaná ako poklad pod hornatými rakúskymi Alpami. Soľ obsahuje množstvo minerálov.

Už v dobe bronzovej putovala alpská soľ po obchodných cestách a bola cennou komoditou.

Podľa hrúbky drvenia poznáme buď soľ hrubozrnnú alebo jemnú.

Objednavky, ktoré budú objednané do 20.1 23:59, budú doručené 22.1. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Rakúsko

Zloženie: Alpská horská soľ

Skladujte na suchom mieste. Soľ v soľničke často zvlhne. Aby zostala suchá a sypká, stačí do nej pridať dve až tri zrnká ryže.

Výživové hodnoty:

0 kj / 0 kcal, tuky: 0g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0g, sacharidy: 0g, z toho cukry: 0g, bielkoviny: 0g, soľ: 98g

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.


Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.