Tebi - lahôdkové droždie so sladom 100g
U Vážky

Tebi - lahôdkové droždie so sladom 100g

Kód 0001417
  • Bezlaktózové
  • Vegánske

Lahôdkové droždie Tebi sú neaktívne pivovarské kvasnice, ktoré nekvasia ale slúžia výhradne ako dochucovadlo. Hovoríme mu i neaktívne droždie alebo nutričné kvasnice. Je bohaté na kvalitné bielkoviny, ich obsah môže tvoriť takmer polovicu hmotnosti. Telu doplnia množstvo dôležitých esenciálnych aminokyselín.  Tebi tak predstavuje  skvelý zdroj bielkovín pre vegetariánov, vegánov či športovcov. Ďalej obsahuje vlákninu , vitamíny skupiny B, vrátane B12,  minerálne látky, stopové prvky a preto sa používa na zvýšenie biologickej hodnoty jedla. Lahôdkové droždie je vhodné aj pre deti od 1 roka. Vášmu jedlu dodá syrovú príchuť, jeho chuť je výrazne syrová až syrovo-oriešková, pripomínajúcu parmezán.

Objednavky, ktoré budú objednané do 02.12 23:59, budú doručené 4.12. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Do lahôdkového droždia so sladom sa pridáva jačmenný slad, preto tento druh droždia nie je vhodný pre ľudí s alergiou na lepok.

Krajina pôvodu: Francúzsko

Zloženie: Droždie, SLADOVÝ (JAČMENNÝ) extrakt (7%)

Skladujte na suchom mieste pri teplote do 20°C a relatívnej vlhkosti do 70%.

Výživové hodnoty:

1 345 kJ / 320 kcal, tuky: 4,8g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 1,6g, sacharidy: 9g, z toho cukry: 9g, bielkoviny: 47g, soľ: 0,5g

Alergény: 1

V Západnej anglosaskej Európe a Austrálii sa v strave vyskytuje o čosi frekventovanejšie, keďže sa z neho vyrába známa drožďová nátierka Marmeid. Tebi  vďaka týmto inaktívnym kvasniciam nenarušuje črevnú flóru ako klasické kvasnice z droždia a nespôsobuje tak poruchy trávenia. Zároveň tak neprispieva v tvorbe kvasiniek, mykóz, plesní a iných ochorení a problémov spôsobených kvasnicami. Naopak, sušené lahôdkové droždie obsahuje veľmi kvalitné bielkoviny, vitamíny skupiny B (i B12), minerály a stopové prvky, nukleotidy a voľné aminokyseliny. Používa sa na zvýšenie biologickej hodnoty pokrmov a zároveň ako dochucovadlo. Zdroj: www.country-life.sk

Tebi ale nahrádza aj jednu dôležitejšiu zložku ako syrovú príchuť v jedle. Vďaka jeho vysokému obsahu nenahraditeľného vitamínu B12. Tento vitamín si ľudské telo nedokáže vytvoriť samo a buď ho prijmete v tabletkách alebo si ho môžete dopĺňať aj stravou. Mäsožravci sa väčšinou dopĺňaním tohto vitamínu nezaoberajú, no pravdou je, že je len málo potravín, kde B12 môžete nájsť. Prirodzene by sa mal nachádzať v každej zelenine a v mäse, keďže zvieratá jedia rastliny alebo traviny. Avšak dnes už je zem väčšinou vyčerpaná a ďaleko nie tak nutrične výživná, ako tomu bolo voľakedy, preto už ani v mäse či zelenine a ovocí zďaleka nenájdeme taký veľký obsah tohto vitamínu. Lahôdkové droždie by preto ideálne nemalo chýbať v žiadnej kuchyni a malo by byť jednou zo základných prísad do jedla podobne, ako napríklad sušený bujón.

POUŽITIE: Tebi so sladom je o niečo výraznejšie ako klasické lahôdkové droždie, ale nutrične rovnako hodnotné. Môžete ho použiť na ochutenie polievok, nátierok, omáčok a iných pokrmov, ako napríklad bezlaktózového, vegánskeho, teda rastlinného syra bez živočíšneho pôvodu. Lahôdkové droždie pridávajte vždy pomaly po malých lyžičkách, kým si nezvyknete na jeho špecifickú chuť a nedosiahnete balans chutí, ktoré práve vám vyhovujú najviac. Veľmi sa hodí v kombináciách s citrónom alebo jablčným octom, cesnakom či exotickejším tahini. Dôležité je však nezabudnúť na to, že tebi je samo o sebe dosť slané, a tak si dajte pozor na presolenie vášho pokrmu a v priebehu dochucovania jedlo vždy ochutnávajte, aby ste našli správy pomer medzi soľou, resp. slanou zložkou vášho jedla a dochucovadlom tebi.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.