U Vážky

Kari sladké Bio 30g

Kód 0001420
  • Bezlepkové
  • BIO

Karí je obľúbená zmes korenia a byliniek ako je kurkuma, rasca, koriander, šalvia, horčica, ďatelina, paprika, fenikel, morská soľ, rozmarín, vavrín, zázvor a tymián.

Pôvodom je z juhoázijskej kuchyne a má ozdravné účinky, vďaka čomu boli z ďalekých krajín dovážané už v dávnych dobách do Európy.

Karí má množstvo cenných zdravotných účinkov, vrátane prevencie rakoviny, ochrany pred srdcovými chorobami a Alzheimerovou chorobou, ako aj zmiernenie bolesti a zápalu. Zlepšuje zdravie kostí, zvyšuje imunitu a zvyšuje schopnosť pečene odstraňovať toxíny z tela. Podporuje činnosť tráviaceho traktu.

Objednavky, ktoré budú objednané do 30.11 23:59, budú doručené 2.12. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Rakúsko

Zloženie: Kari (BIO rasca rímska, BIO kurkuma, BIO koriander, BIO HORČICA, BIO senovka grécka, BIO šalvia, BIO fenikel, BIO paprika sladká, morská soľ 4%, BIO tymián, BIO rozmarín, BIO bobkový list, BIO zázvor)

Skladujte pri teplote do 25 °C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 70%.

Výživové hodnoty: 

1 410 kj / 338 kcal, tuky: 14g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 1,1g, sacharidy: 24g, z toho cukry: 4,9g, bielkoviny: 15g, soľ: 3,9g

Alergény: 10

Počas koloniálnej nadvlády Briti začali pojem karí používať pre korenie, ktoré sa na prípravu tohto pokrmu používa. Keď sa toto korenie dostalo do Európy, dostalo toto nesprávne označenie. V Indii a celej juhovýchodnej Ázii sa dodnes týmto pojmom rozumie iba pokrm, korenie sa označuje ako masálá a karí sa vyrába len pre export.

POUŽITIE: Karí korenie je základom indickej kuchyne. Používa sa najmä v strukovinových pokrmoch, zeleninových jedlách, do ryže, omáčok, polievok či k mäsu. Ale aj pri varení sladkých a pikantných jedál, pri výrobe zaváranín a džemov.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.