Trstinový cukor Demerara 500g
U Vážky

Trstinový cukor Demerara 500g

Kód 0001427

Prírodný, nerafinovaný trstinový cukor z Maurícia, vychýrený na celom svete. Klimatické podmienky tohto tropického ostrova vulkanického pôvodu a úrodná pôda bohatá na minerály tvoria ideálne podmienky pre pestovanie kvalitnej cukrovej trstiny. Zber trstiny a výroba cukru prebieha ohľaduplne k životnému prostrediu.

Objednavky, ktoré budú objednané do 28.10 23:59, budú doručené 30.10. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Maurícius

Zloženie: Prírodný trstinový cukor

Skladujte v suchu pri teplotách 6-25°C. Nevystavujte mrazu, vlhkosti a priamemu slnečnému žiareniu.

Výživové hodnoty: 

1 683 kJ / 396 kcal, tuky: < 0,1g, z toho nasýtené mastné kyseliny: < 0,1g, sacharidy: 99g, z toho cukry: 99g, bielkoviny: < 0,1g, soľ: 0,05g, vláknina: < 0,1g

Cukrová trstina je rastlina vysoká 1,5 až 5 metrov, podobná bambusu. Dozretá trstina sa pokosí, ihneď pomelie a získava sa z nej sladká šťava. Zo suchej drti sa vyrába ekologické palivo, ktoré sa používa ako zdroj energie pri výrobe cukru. Po odstránení nečistôt sa šťava zahustí odparením. Zo vzniknutého hustého sirupu sa kryštalizáciou získava cukor v troch fázach. Pri prvej kryštalizácii sa oddeľuje svetlejší cukor, pri druhej tmavší a pri tretej najtmavší, ktorý je najbohatší na melasu. Čím viac melasy cukor obsahuje, tým je tmavší a má vyšší obsah minerálov a vitamínov. Melasa obsahuje najmä minerály ako vápnik, horčík, draslík a železo, vitamíny skupiny B. Demerara je produktom prvej kryštalizácie, pri výrobe nie sú použité žiadne chemické látky a neprechádza procesom rafinácie. Glykemický index je porovnateľný s bielym rafinovaným cukrom, len o máličko nižší.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.