U Vážky

Trstinový cukor prírodný Bio 500g

Kód 0001702
  • BIO

Prírodný, nerafinovaný trstinový cukor z ekologického poľnohospodárstva v Brazílii. Pri výrobe nie sú použité žiadne chemické látky a neprechádza procesom rafinácie. Obsahuje zbytkovú melasu, ktorá mu dodáva príjemnú jemne karamelovú chuť a vôňu. Má zlatistú farbu a jemné kryštály. Vďaka týmto jemným kryštálom a svetlejšej farbe je cukor veľmi vhodný na pečenie. Je ideálnou náhradou bieleho cukru, a to hlavne vtedy, ak  potrebujeme zachovať svetlú farbu pokrmu či pečiva.

1,60 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 28.2 23:59, budú doručené 2.3. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 5 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Cukrová trstina je rastlina vysoká 1,5 až 5 metrov, podobná bambusu. Dozretá trstina sa pokosí, ihneď pomelie a získava sa z nej sladká šťava, ktorá sa zahustí odparením. Hustý sirup sa ochladí a prejde procesom kryštalizácie. Následne sa nadbytočná vlhkosť a prípadné nečistoty odstránia v centrifuge.  Zvyšková melasa, ktorú cukor obsahuje, je zdrojom minerálov ako  sú vápnik, horčík, draslík a železo, vitamínov skupiny B. Glykemický index je porovnateľný s bielym rafinovaným cukrom.

POUŽITIE: Trstinový cukor môžete použiť rovnako ako klasický cukor. Do pečenia, palaciniek, lievancov na ochutenie šľahačky alebo sladkých dezertov. na osladenie nápojov a koktailov.

Krajina pôvodu: Brazília

Zloženie: Prírodný trstinový cukor

Skladujte v suchu pri teplotách 6-25°C. Nevystavujte mrazu, vlhkosti a priamemu slnečnému žiareniu.

Výživové hodnoty: 

1 683 kJ / 396 kcal, tuky: < 0,1g, z toho nasýtené mastné kyseliny: < 0,1g, sacharidy: 99g, z toho cukry: 99g, bielkoviny: < 0,1g, soľ: 0,05g

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.