Melasa BIO 400g
U Vážky

Melasa Bio 400g

Kód 0001704
  • BIO

Melasa, nazývaná aj čierne zlato, vzniká ako vedľajší produkt pri výrobe cukru z cukrovej trstiny. Má nižší obsah cukrov, ale je extrémne bohatá na vitamíny skupiny B a minerály železo, vápnik, horčík a zinok. Minerály, najmä železo, sa nachádzajú v prírodnej forme a ľahšie sa vstrebávajú. Melasa sa používa nielen ako sladidlo, ale aj ako výživový doplnok pre vegánov, deti, seniorov a ľudí s diagnostikovanou anémiou. Pri dlhodobom užívaní melasa podporuje tvorbu krviniek a funkciu obličiek vďaka pozitívnemu vplyvu na vyplavovanie odpadových látok. Priaznivo vplýva aj na vlasy, prekyslenie a prispieva k celkovej regenerácii organizmu.

3,50 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 26.9 23:59, budú doručené 28.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 4 ľudí

0 ks na sklade

Viac o produkte

POUŽITIE: Ako výživový doplnok sa užíva najlepšie ráno nalačno. Avšak dobrým trikom ako ju používať, je pridávať si ju s citrónom do vody. Pri príprave pokrmov ju použijeme do omáčok a marinád, na prípravu pečiva či sušienok. Je výborným dochucovadlom v orientálnej kuchyni. Melasa je však veľmi výrazná, a preto nám stačí malé množstvo, no aj napriek tomu dokáže krásne zvýrazniť prirodzenú chuť pokrmu.

Krajina pôvodu: Česká republika

Zloženie: Trstinová melasa

Skladujte uzatvorené na tmavom mieste, ideálne pri teplote do 20°C

Výživové hodnoty: 

1 244 kj / 298 kcal, tuky: 0,2g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,2g, sacharidy: 69,6g, z toho cukry: 68,8g, bielkoviny: 3,7g, soľ: 0g

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.


Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.