Tebi lahôdkové droždie bez sladu 100g
U Vážky

Tebi lahôdkové droždie bez sladu 100g

Kód 0001706
  • BIO

Lahôdkové droždie Tebi sú neaktívne pivovarské kvasnice, ktorá nekvasia ale slúžia výhradne ako dochucovadlo. Hovoríme mu i neaktívne droždie alebo nutričné kvasnice.

Lahôdkové droždie sa vyrába na substráte bohatom na cukry – môže to byť napríklad melasa. Kvasinky Saccharomyces cerevisiae sa nechajú niekoľko dní premnožiť. Potom sa zmes suší do podoby jemných vločiek a pri sušení zľahka ohrieva na teplotu mierne prevyšujúcej 40 ° C, aby sa droždie deaktivovalo.

Chuť je výrazne syrová až syrovo-oriešková pripomínajúcu parmezán..

Objednavky, ktoré budú objednané do 02.12 23:59, budú doručené 4.12. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Poznáme dva druhy lahôdkového droždia:

So sladom, ktorý sa do droždia pridáva, slad sa najčastejšie vyrába z jačmeňa, preto je tento druh droždia s lepkom a nie je vhodný pre ľudí s alergiou na lepok.

Bez sladu, ktoré je jemnejšie a pri pridaní do jedla, jedlo menej stuhne.

Je bohaté na kvalitné bielkoviny, pričom telu dokážu doplniť množstvo dôležitých esenciálnych aminokyselín. Proteíny pritom môžu tvoriť takmer polovicu ich hmotnosti. Predstavuje tak skvelý zdroj bielkovín pre vegetariánov, vegánov či športovcov. Ďalej obsahuje vlákninu a vitamíny skupiny B minerálne látky, stopové prvky, preto sa používa na zvýšenie biologickej hodnoty jedla. Lahôdkové droždie je vhodné aj pre deti od 1 roka.

POUŽITIE: Vegáni často využívajú nutričné kvasnice vďaka ich chuti ako náhradu syra. Používa sa ako posýpka, do cesta na zlepšenie nutričných hodnôt. Môžete ho pridávať akejkoľvek nátierky, vieme tým ochutiť polievky alebo omáčky. Lahôdkové droždie sa perfektne kombinuje s cestovinami či ryžou. Primiešať ho taktiež môžete do strukovinových pokrmov, rôznych placiek či pesta. Lahôdkové droždie pridá jedlám plnú a výraznú chuť.

Krajina pôvodu: Francúzsko

Zloženie: Sušené kvasnice bez sladu

Skladujte na suchom mieste pri teplote do 20°C a relatívnej vlhkosti do 70%

Výživové hodnoty: 

1 370 kj / 327 kcal, tuky: 5g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 1,7g, sacharidy: 9g, z toho cukry: 8g, bielkoviny: 49g, soľ: 0,5g

Alergény: JAČMEŇ

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.