U Vážky

Morská soľ jódovaná s morskými riasami 100g

Kód 0001708

Prírodne jodidovaná morská soľ je skutočne ojedinelý výrobok. K bežnej jódované kuchynskej soli je pridávaný jod.  Nerafinovaná morská soľ nie je obvykle jódovaná a neobsahuje dostatok prírodne viazaného jódu. Nerafinovaná morská soľ sa získava prirodzeným odparovaním morskej vody v umelo vytvorených soľných jazierkach na chránenom morskom pobreží.

Táto morská soľ je obohatená morskými riasami (cca 0,4%). Morské riasy sú sušené a namleté a dodajú prirodzene viazaný jód. Morské riasy sú bohaté na rôzne minerály a stopové prvky. Preto sa často nazývajú „morská zelenina“.

V jednej lyžičke soli je 80% odporúčanej dennej dávky jódu

Objednavky, ktoré budú objednané do 28.10 23:59, budú doručené 30.10. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Ak pridáte Soľ s morskými riasami ku kuraciemu mäsu, do polievok, či pri príprave čerstvých rýb, tak vytvoríte obzvlášť chutné jedlá

Krajina pôvodu: Grécko

Zloženie: Morská soľ, morské riasy (Laminaria digitata) 0,4%

Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C a relatívnej vlhkosti do 70%. Chráňte pred priamym slnečným žiarením

Výživové hodnoty: 

2 kJ / 0,5 kcal, tuky: 0g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0g, sacharidy: 0,1g, z toho cukry: 0,1g, bielkoviny: 0,03g, soľ: 95g

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.