U Vážky

Morská soľ stredozemná jemná 250g

Kód 0002518

Morská soľ sa získava prirodzeným odparovaním morskej vody v umelo vytvorených soľných jazierkach na chránenom morskom pobreží. Okrem chloridu sodného obsahuje o 2% ďalších minerálnych látok. Na rozdiel od klasickej bielenej soli neobsahuje protihrudkujúce látky a pridané zlúčeniny jódu.

Zdroj: www.vitaland.sk

Objednavky, ktoré budú objednané do 20.1 23:59, budú doručené 22.1. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Soľ bola dôležitou súčasťou náboženských rituálov a symbol čistoty. V mnohých náboženstvách má dôležitú úlohu pri čistení predmetov od negatívnych energií alebo odpudzovaní zla.

Na slávnej maľbe Leonarda da Vinciho „Posledná večera“, Judáš práve vysypal misku soli. Tento akt je všeobecne známy ako predzvesť smrti a nešťastia.

V budhistickej tradícii soľ odpudzuje zlých duchov a očisťuje okolie. Z tohto dôvodu je v budhistickom prostredí zvykom prehodiť soľ cez plece človeka pred vstupom do domu.

V mnohých kultúrach sa pre návštevu tradične ponúkne chlieb so soľou ako znak pohostinstva.

V Indii darovanie soli symbolizuje šťastie.

POUŽITIE: TIPY na použitie okrem využitia na prípravu pokrmov:

Odstraňuje bolesť hrdla. Pohár vody, 2 lyžičky soli a kloktajte niekoľkokrát za deň.

So soľou sa dá odstrániť z rúk aj zápach z rýb, alebo cibule, pomocou citróna a soľ.

Zaistí jednoduchšie olúpanie vajec. Varte preto vajcia v slanej vode.

Pomáha lepšie znášať žihadlá. Navlhčite postihnuté miesto a potrite soľou.

Odstráni fľaky a škvrny. Stačí keď ich pred praním posypete soľou.

Vie udržať rezné kvety dlhšie živé, dokáže vyčistiť aj vaše zuby miesto pasty, rozpustí sneh a ľad, pomôže zbaviť sa nádchy a prečistiť nos. Taktiež vám pomôže užiť si osviežujúci kúpeľ na uvoľnenie svalov.

Skladujte na suchom a tmavom mieste (s maximálnou vlhkosťou do 70%)

Zloženie: Morská soľ nerafinovaná

Výživové hodnoty: 

0 kJ / 0 kcal, tuky: 0g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0g, sacharidy: 0g, z toho cukry: 0g, bielkoviny: 0g, soľ: 97,5g

Krajina pôvodu: Chorvátsko

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.