Tahini 420g
U Vážky

Tahini 420g

Kód 0002519
  • Bezlaktózové
  • Bezlepkové
  • Vegánske

Tahini pasta je vyrobená z jemne pražených lúpaných sezamových semienok. Má veľmi jemnú nasladlú chuť.

Objednavky, ktoré budú objednané do 28.10 23:59, budú doručené 30.10. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Tahini  sa vyrába z mletého sezamu a je vynikajúca ako prísada do slaných aj sladkých jedál, najmä pre svoju neutrálnu chuť. V ázijských legendách je tahini označované ako symbol nesmrteľnosti. Najčastejšie túto pastu nájdete  v izraelských, tureckých a gréckych jedlách a aj v krajinách Blízkeho východu. Môže byť spracovaná z nelúpaných, lúpaných, bielych i čiernych semiačok.

Sezamová pasta má jemne orieškovú chuť. V prípade alergií alebo precitlivenosti na orechy je dobrou náhradou  za orechové maslá. Je bohatá na esenciálne mastné kyseliny, nášmu telu poskytne rastlinné bielkoviny, vitamíny skupiny B a antioxidanty.  Je jedným z najlepších rastlinných zdrojov vápnika. Obsahuje tiež meď, horčík, železo, selén a zinok.

PRÍPRAVA: Stačí denne do akéhokoľvek pokrmu pridať malú lyžičku, aby sa tak zlepšilo vaše trávenie a dostali ste do tela zdravé tuky a vápnik.

POUŽITIE: Môžete ho používať ako dochucovadlo, na zahusťovanie teplých jedál, pridať ho môžete do nátierok a nemalo by chýbať vo viacerých exotických pochúťkach. Môžete ho dať do bieleho jogurtu a použiť v studenej či teplej kuchyni. Pasta vynikajúco chutí na pečive samotnom či v kombinácii s džemom alebo medom. Tahini je vyhľadávané v makrobiotickej kuchyni. Hodí sa do rôznych nátierok na báze varených strukovín. Vylepší a zjemní chuť kaší, vločiek omáčok, šalátových zálievok a dipov. Používa sa vo vegánskej diéte ako náhrada ťažko nahraditeľného vápnika.

Skladujte na suchom a chladnom mieste. Chráňte pred priamym slnečným žiarením. Po otvorení skladujte v uzavretom obale v chladničke.

Zloženie: Mierne pražené lúpané SEZAMOVÉ semienka

Alergény: SEZAM

Výživové hodnoty: 

2 783 kj / 665  kcal, tuky: 60g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 10g, sacharidy: 2g, z toho cukry: 1g, bielkoviny: 24g, soľ: 0,09g

Krajina pôvodu: Izrael

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.