Xylitol 100g
U Vážky

Xylitol 100g

Kód 0002520

Xylitol sa prirodzene nachádza v malom množstve v ovocí a zelenine, a aj preto sa nazýva prírodným. Je to však rafinovaný cukor, neobsahuje žiadne vitamíny či minerálne látky. Je menej kalorický ako cukor, má veľmi nízky glykemický index a zanedbateľný priamy účinok na zvyšovanie hladiny krvného cukru. Znižuje riziko vzniku zubného kazu, preto sa využíva aj pri výrobe produktov dentálnej hygieny, žuvačiek a cukríkov.

Xylitol nezabezpečuje vhodnú pôdu pre kvasinky, nie je teda vhodný na prípravu kysnutého cesta.

Objednavky, ktoré budú objednané do 20.1 23:59, budú doručené 22.1. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

ZAUJÍMAVOSTI: Xylitol chráni zuby pre zubným kazom, pretože baktérie nachádzajúce sa v ústnej dutine ho nie sú schopné metabolizovať, takže v ústach nevzniká kyslé prostredie zodpovedné za narúšanie zubnej skloviny.

POUŽITIE: Vhodný na sladenie nápojov, pri varení a pečení. Má porovnateľnú sladivosť ako biely cukor.

Skladujte v suchu pri teplotách 6-25°C. Nevystavujte mrazu, vlhkosti a priamemu slnečnému žiareniu

Zloženie: Xylitol (brezový cukor)

Výživové hodnoty: 

1 005 kJ / 240  kcal, tuky: 0g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0g, sacharidy: 99,8g, z toho cukry: 0g, bielkoviny: 0g, soľ: 0g

Krajina pôvodu: Francúzsko

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.