Banánová múka zo zelených banánov Bio 100g
U Vážky

Banánová múka zo zelených banánov Bio 250g

Kód 0001346
  • BIO

Banánová múka (plantejnová) je vyrobená zo zelených banánov (plantejnov), ktoré sa olúpu, nasekajú, vysušia a rozomelú na múku. Výrobný proces je veľmi šetrný, a preto dochádza k zachovaniu prospešných výživných látok, ktoré plantejny obsahujú.

Múka z plantejnov je bohatá na minerálne látky (draslík a horčík) a vlákninu. Po uvarení obsahuje hlavne rezistentné škroby (nestráviteľné), ktoré sú prospešné pri rôznych diétách a správajú sa pri trávení podobne ako nerozpustná vláknina, ktorá nám predlžuje pocit sýtosti a má nízky glykemický index. Vyžaduje tepelnú úpravu. Tepelnou úpravou stráca úplne chuť.

Banánová múka (ovocná) je vyrobená z odrody žltých banánov, ktoré dobre poznáme aj u nás. Obsahuje lepšie stráviteľné škroby a sacharidy, ktoré sa menia pri zrení na cukry. 

3,75 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 23.9 23:59, budú doručené 25.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 3 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Peru

Zloženie: 100% múka zo zelených banánov.

Skladujte pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 75%.

Výživové hodnoty:

1 393 kj / 333 kcal, tuky: 0,6g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,3g, sacharidy: 77g, z toho cukry: 39g, bielkoviny: 4,3g, soľ: 0,46g.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.